Илиян Радулов допусна обрат на осминафиналите на сингъл при юношите на „Ролан Гарос“

Илиян Радулов отпадна в третия кръг на сингъл при юношите на Откритото първенство на Франция по тенис при юношите.

Поставеният под номер 5 Радулов отстъпи с 6:3, 2:6, 3:6 на №10 в схемата Жоао Фонсека (Бразилия). Срещата продължи точно 100 минути.

Българинът направи серия от три поредни гейма от 2:2 до 5:2 и спечели първия сет с 6:3. Във втората част Илиян загуби три поредни гейма от 2:3 до 3:6. В третата решителна част Радулов върна ранен пробив за 2:2, но отново беше пробит за 3:5. След това Фонсека затвори мача на собствен сервис.

Преди този мач Илиян постигна победи над Алексей Панарин от Русия с 6:7(3), 6:4, 6:1 и над Пол Барбие Газьо от Франция със 7:6(5), 7:5

По-късно днес поставеният под номер 14 Адриано Дженев ще играе срещу Даруин Бланч (САЩ), а при девойките Ива Иванова излиза срещу №2 в схемата Клерви Нгунуе (САЩ).