Академика Микс стана шампион по плажен футбол за 2009 г.

Днес завърши финалният кръг от Държавното първенство по плажен футбол в к.к. Албена. Финалният турнир спечели отборът ФК „Академика Микс” София, които преодоляха варненските дебютантите от ФК „Варненските момчета” с 8:5 . Третото място бе спечелено от русенския отбор ФК „Миринеск” след победа над ФК „Спортна асоциация – МВР” София с 8:5 голова разлика.

След три кръга проведени в ОbzorBeachResort и RakovskiBeachArenaСофия, победители в шампионата по плажен футбол стана отборът на ФК „Академика Микс” София с 18 точки. Второто място е за ФК „Тича Хьорман” Варна с 16 точки, а третото място е за ФК „Миринекс” Русе с 11 точки.

Специални награди бяха връчени за:

• „Fairplayteam” - ФК „Варнески момчета” Варна
  • „Най-атрактивен футболист” – Венелин Младенов ФК „Спортна асоциация –МВР”
  • „Голмайстор” – Филип Филипов ФК „Академика микс” София
  • „Най-добър вратар” – Костадин Иванов ФК „Тича Хьорман” Варна
Шампионатът по плажен футбол се организира от Комисията по плажен футбол към БФС, с партньорството минерална вода Девин и спортната екипировка Legea.

1. ФК „Академика Микс” София с 18 точки.