Пета поредна победа за Реал след 2:0 в дербито с Атлетико (видео)

Карвальо откри в 13-ата минута, а крайното 2:0 оформи Йозил в 19-ата

Отборът на Реал (Мадрид) направи нова важна крачка към спечелването на титлата в Ла Лига, след като спечели градското дерби с Атлетико с 2:0. Срещата се игра на стадион „Сантяго Бернабеу” и бе от програмата на 10-ия кръг на Примера дивисион. Карвальо откри в 13-ата минута, а крайното 2:0 оформи Йозил в 19-ата, за петата поредна победа на „белия балет” в първенството.

Двубоят започна с натиск на Реал и опасен удар с глава на Пепе още в 4-та минута, който обаче бе спасен от Де Хеа. Последваха неточни изстрели на Тиаго и Ди Мариа, а в 10-ата минута Игуаин излезе на добра позиция, но младият страж на „дюшекчиите” отново спаси.

Така дойде 13-ата минута, когато Ди Мариа намери по страхотен начин Карвальо зад гърба на отбраната на домакините, а защитникът, със завидно за бранител хладнокръвие, прокара топката зад гърба на Де Хеа за 1:0.

Натискът на „кралския клуб” продължи и след това попадение и в 14-ата минута вратарят на Атлетико отново трябваше да показва класа. 5 минути по-късно Йозил изпълни фалцово пряк свободен удар, кълбото премина през всички играчи в наказателното поле на гостите и влезе в долния десен ъгъл на „дюшекчиите” за 2:0.

След този гол „белия балет” понамали оборотите и последваха неточни шутове на Игуаин и Роналдо. След преполовяването на първата част, гостите овладяха инициативата и се хвърлиха в търсене на поне едно попадение. В 29-ата минута Домингес стреля опасно с глава, но Касияс спаси, а в 35-ата и Рейес пробва късмета си, но и той бе надигран от капитана на Реал .

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Реал.

Втората част отново започна вихрено за „белия балет” и в 47-ата минута Игуаин нацели напречната греда, след като бе изведен в малкото наказателно поле от Йозил. „Кралския клуб” продължи да натиска и в 50-ата минута Роналдо също опита да порази целта, но Де Хеа пак се намеси авторитетно и спаси. Минута по-късно отново Роналдо шутира с десния крак, ала младият страж на гостите го разубеди и този път.

Така дойде 61-ата минута, когато Атлетико пропусна и най-чистото си положение в мача. Тогава Форлан шутира силно с десния крак, ала кълбото срещна напречната греда. Последваха няколко силни минути за гостите, в които с пропуски се отчетоха Филипе, Валера и Рейес. В 79-ата минута Агуеро опита да затрудни Касияс с левия крак, но стражът на Реал се справи.

В заключителните минути домакините отново натиснаха, но Де Хеа отново показа класа на няколко пъти, след като спаси последователни удари на Марсело, Кедира и Бензема. До края нов гол не падна и така Реал спечели столичното дерби с Атлетико с 2:0.

След тази победа домакините отново се изкачиха енолично на върха в Ла Лига с актив от 26 точки. Гостите от Атлетико пък са 7-и с 14 спечелени точки.

Реал – Атлетико 2:0

1:0 Карвальо 13’
2:0 Йозил 19’

Състави:

Реал: Касияс, Рамос, Карвальо (Албиол 83’), Пепе, Марсело, Кедира, Алонсо, Роналдо, Йозил, Ди Мариа (М. Диара 83’), Игуаин (Бензема 74’)

Атлетико: Де Хеа, Валера, Уйфалуши, Домингес, Филипе, Рейес, Тиаго (Гарсия 69’), Суарес, Шимао (Коста 76’), Агуеро, Форлан

Жълти картони: Кедира, Карвальо (Реал); Суарес, Тиаго (Атлетико)

Стадион: „Сантяго Бернабеу”
Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира