Атлетико с класика срещу Осасуна (видео)

Отборът на Атлетико (Мадрид) направи нова важна крачка към участие в евротурнирите догодина, след като се наложи с класическото 3:0 над тима на Осасуна

Отборът на Атлетико (Мадрид) направи нова важна крачка към участие в евротурнирите догодина, след като се наложи с класическото 3:0 над тима на Осасуна. Срещата се игра на стадион „Висенте Калдерон” и бе от програмата на 11-ия кръг на испанската Примера дивисион. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Монреал си изкара втори жълт картон в 60-ата минута.

Двубоят започна с натиск на „дюшекчиите” и в 26-ата минута те откриха резултата, след като Агуеро стреля опасно, Рикардо спаси, но при добавката непокритият Форлан хвърли в екстаз публиката на „Висенте Калдерон”. Натискът на Атлетико продължи и след това попадение и в 40-ата минута Форлан центрира в наказателното поле, където, малко нетипично, Агуеро стреля с глава и удвои преднината на столичани.

Втората част започна с няколко добри възможности за гостите, които обаче бяха пропилени от Хуанфран, Масуд и Монреал. В 60-ата минута пък, нервите на последния не издържаха и той си изкара втори жълт картон, оставяйки своите с човек по-малко. Това даде нов импулс в играта на Атлетико и в 70-ата минута Форлан осъществи брилянтна солова акция, която завърши в типично свой стил за 3:0.

До края на двубоя „дюшекчиите” имаха още няколко добри възможности, но така и не се стигна до ново попадение. В 90-ата минута обаче, Суарес бе изведен на добра позиция от Рейес, но изстрелът му срещна гредата.

След тази победа Атлетико вече се намира на 5-о място във временното класиране с актив от 17 точки, колкото имат и Валенсия и Севиля. Гостите от Осасуна пък са 12-и с 12 спечелени точки.