Монтана си върна върха (СНИМКИ)

Бургас игра с човек по-малко и загуби с минималното 0:1

Монтана победи с 1:0 Бургас и си върна отново лидерската позиция във временното класиране на българската "Б" футболна група, съобщи кореспондент на Novsport.com.

През първото полувреме домакините опитаха на няколко пъти с центрирания в пеналта да стигнат до гол, но ударите на Ерик Почански и Здравко Лазаров-Електричката преминаха над напречната греда. В 35-тата минута гостите останаха и с човек по-малко след като Любомир Любенов изрита без топка Мирослав Антонов и главният съдия Радослав Станев му показа справедливо директен червен картон. След почивката играта живна и в 53-тата минута Лазаров подаде към Сергей Георгиев, но силния му шут от малък ъгъл бе избит от вратаря Янко Георгиев.

В 70-тата минута гостите създадоха най-чистото си положение за гол, тогава Борислав Борисов центрира отляво и Георги Станчев от въздуха стреля над гредата. В ответната атака монтанци вкараха гол. Владимир Мичев се пребори за една топка в наказателното поле на гостите и пусна към Сергей Георгиев, който не остави никакъв шанс на вратаря.

До края на мача домакините пропуснаха да увеличат преднината си. Най-напред в 77-та мин. Антонов пусна извеждащ пас на Лазаров, който насочи топката в долния десен ъгъл, но капитанът на Бургас изби в корнер. Три минути по-късно централният защитник Иван Михов с далечно подаване намери Георги Пашов, той напредна по дясното крило и се озова очи в очи с вратаря Янко Георгиев но стражът на гостите излезе придвидливо и така предотварти втори гол във вратата си. В 82-та мин. Електричката ефектно подаде на Сергей Георгиев, но голмайсторът на Монтана не успя да засече топката.

Монтана - ФК Бургас 1:0
Голмайстор: Сергей Георгиев (71).

Състави:
Монтана: Христо Иванов-кап., Георги Пашов, Иван Михов, Асен Георгиев, Владимир Мичев (83-Янко Ангелов), Ангел Рахов (57-Йордан Товоров), Сергей Георгиев, Мирослав Антонов, Здравко Лазаров, Ерик Почански (46-Киров). Треньор: Ферарио Спасов.

ФК Бургас: Янко Георгиев-кап., Юри Иванов, Петър Патев (11-Мантаров), Величко Величков, Тодор Гочев, Даниел Шмендин, Цветомир Цонков, Живко Хаджиев (48-Костенски), Борислав Борисов, Любомир Любенов, Георги Станчев (76-Анатоли Тодоров). Треньор: Ангел Стойков.

Главен съдия:
Радослав Станев.
Помощници: Мариян Хараланов, Светослав Стойчев
Жълти картони: Георги Пашов, Ангел Рахов (Монтана); Цветомир Цонков (Бургас).
Червен картон: Любомир Любенов (Бургас).

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили