Равенство на "Сейнт Джеймсис Парк" свали Челси от върха (видео)

Лондончани отново не постигнаха победа - 1:1 срещу Нюкасъл

Отборът на Челси регистрира трети пореден мач без победа, след като завърши при равенство 1:1 на „Сейнт Джеймсис Парк” срещу Нюкасъл в мач от 15-ия кръг на Премиършип. В последните минути тимът на Карло Анчелоти контролираше напълно събитията на терена, но гостите направиха много пропуски пред вратата на „свраките” и по този начин си тръгнаха само с точка от срещата.

Мачът започна много добре за Нюкасъл и домакините водеха в резултата още в 6-ата минута. Голът във вратата на Челси падна след недоразумение между Алекс и Петър Чех. Топката попадна в защитника на лондончани, който обаче я върна много неточно зад вратаря на Челси и без никакъв проблем дотичалият Андрю Керъл я довкара на опразнената врата.

До почивката отбора на Челси продължи да се представя на не особено високо ниво и по-опасни положения пред Крул нямаше. Все пак обаче в последната минута от полувремето гостите достигнаха до гол. Точен за лондонския тим бе Соломон Калу. Националът на Кот дИвоар стреля от 10-ина метра, топката рикошира в Симпсън и влезе в долния десен ъгъл на вратата на Нюкасъл. Малко след попадението дойде и последният съдийски сигнал за първата част.

През второто полувреме Челси бе по-добрият тим, а първата възможност за втори гол се откри пред Дрогба, който обаче не успя да вкара, след като изстрелът му в 56-ата минута бе уловен от Крул.

В 62-ата минута Уейн Раутлидж можеше да накаже гостуващия тим, но гостите имаха късмет и гол във вратата им не падна. Кълбото бе центрирано в наказателното поле на Челси, където Петър Чех се намеси неубедително и топката отиде в краката на Раутлидж. Играчът на Нюкасъл стреля силно в очертанията на вратата, но от голлинията Ашли Коул изчисти и спаси тима си от второ попадение.

До края на двубоя Челси контролираше напълно събитията на терена, но много пропуски попречиха на тима на Карло Анчелоти да се поздрави с трите точки. Най-сериозното положение, което създадоха гостите през втората част бе пропуснато от Соломон Калу в 80-ата минута, след като се получи недоразумение в отбраната на „свраките” и нападателят на Челси се озова на около метър от десния страничен стълб на вратата, но ударът му премина встрани от опразнената врата.

В 86-ата минута появилият се като резерва Стъридж можеше да вкара, но изстрелът от 10-ина метра премина на метър встрани от лявата греда.

В даденото от съдията продължение от три минути трети гол в двубоя не падна и мачът завърши при резултат 1:1.

Равенството свали Челси от върха и лондончани вече са на втора позиция с 29 точки. „Свраките” пък са 9-ти с 19.

Нюкасъл 1:1 Челси

6 1:0 Керъл
45 1:1 Калу

Жълти картони: Тиоте, Гътри (Нюкасъл); Рамирес (Челси)