Атлетико с минимална победа над Еспаньол за Купата на Краля (видео)

Хетафе излъга Бетис като гост

Отборът на Атлетико Мадрид постигна важна победа с минималното 1:0 над Еспаньол пред собствена публика в среща от осминафиналите на турнира за Купата на Краля. Мачът на „Висенте Калдерон” бе изпълнен с интересни моменти, а зрителите видяха и два червени картона.

Атлетико успя да поведе в резултата в 33-ата минута с гол на Шимао от дузпа и по този начин внесе напрежение в редиците на противника. Малко преди края на първата част обаче Хосе Антонио Рейес бе изгонен от състава на „дюшекчиите” и те останаха с десет души. До полувремето Еспаньол не успя да върне попадението и почивката дойде при минамална преднина за мадридчани.

През втората част гостуващия тим се опита да отбележи, но гол във вратата на Давид де Хеа така и не падаше. В 67-ата минута и Еспаньол остана с 10 души, след като втори жълт картон получи Виктор Руиз.

До края на срещата Атлетико удържа преднината си и в крайна сметка се поздрави с успеха и си осигури предимство преди изиграването на реванша, който е на пети януари.

В друг мач от турнира отборът на Хетафе се наложи с 2:1 като гост на състезаващия се в Сегунда Дивисион тим на Бетис. Още през първата част отборът от Примера водеше с 2:0, след като точни бяха Мику в 27-ата и Педро Риос в 35-ата минута.

Бетис успя да върне едно попадение след почивката, дело на Молина от дузпа, а голът падна три минути преди да изтече редовното време.

Така Хетафе си осигури хубава преднина преди втория мач на пети янури, в който ще бъде домакин.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини