Александър Димитров дебютира с победа начело на юношите до 17 г.

Юношеският национален отбор на България до 17 г. победи Славия U-17 с 3:0 в контролен мач, който се игра в Правец, където тимът беше на 4-дневен лагер-сбор. Двубоят беше първи за Александър Димитров, като селекционер на родените след 1 януари 1998 г.

В началото на мача нямаше опасни ситуации пред нито една от двете врати. Първото по-интересно положение се случи след центриране от левия фланг на Ангел Лясков, който пусна пас към наказателното поле, но никой не успя да засече топката.

България откри резултата от пряк свободен удар, отдясно на метър от наказателното поле. Тонислав Йорданов стреля с десния крак, топката мина над стената и влетя в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Павел Здравков. До края на полувремето липсваха положения пред двете врати.

През втората част България започна да атакува по-агресивно, като на няколко пъти топката премина близо до вратата на Славия. Илиян Стефанов и Атанас Кабов не бяха точни.

Към средата на второто полувреме, след странично хвърляне отляво, Илиян Стефанов получи топката, проби в наказателното поле и подаде към Светослав Ковачев, който от 11 метра с левия крак вкара за 2:0.

Натискът на националите продължи и те доминираха изцяло над съперника. Тимът задържаше по-често топката, но така и не успяваше да стигне до качествен завършващ удар.

Все пак, България реализира трети гол. Един от най-активните играчи на терена - Светослав Ковачев оформи класическия резултат със силен удар с левия крак извън наказателното поле.

След края на срещата селекционерът Александър Димитров сподели, че е доволен от успеха.

„Играчите показаха голямо старание, но и слабости, които трябва да изчистим бързо. Става въпрос за представянето на отбора, като цяло във фаза защита. Както знаете, нападението печели мача, а защита печели шампионата“, заяви Димитров.

„Доволен съм от подготовката и лагер-сбора. Това, което си поставихме за цел го изпълнихме, да опознаем играчите, техните индивидуални качества и представянето им като отбор. Предстои ни много работа, а разполагаме с много малко време. Отново искам да подчертая, че успехът с класирането на отбора до 19 години за финалите на Евро 2014 в Унгария беше плод на усилен труд в продължение на повече от 4 години, а сега разполагаме с 4 месеца”, завърши селекционерът.

Съставът на България през първото полувреме:

Даниел Наумов, Мариян Димитров, Петко Христов, Атанас Ташолов, Ангел Лясков, Фабиен Георгиев, Асен Чандъров, Георги Янев, Павел Головодов, Георги Русев, Тонислав Йорданов.

Съставът на България през второто полувреме:

Илиян Узунов, Димитър Савов, Живко Станимиров, Атанас Ташолов, Ангел Лясков, Фабиен Георгиев, Валери Христов, Кристиян Събев, Илиян Стефанов, Светослав Ковачев, Атанас Кабов.

България U15 с реми срещу Косово (ВИДЕО)

Две дузпи и 1:1 в контрола, играна в Прищина

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор