Атлетико се измъкна от ада на „Алфонсо Перес”

Осасуна и Депортиво с нулево реми

Отборът на Атлетико (Мадрид) постигна равенство 1:1 като гост с тима на Хетафе в мач от  26 кръг на испанската Примера Дивисион. Домакините поведоха с гол на Ману още в 3-та минута на мача, но Елиас донесе точката на гостите 9 минути преди края.

Двубоят започна чудесно за домакините и още не бяха изминали 180 секунди от двубоя, когато Мику подаде към Ману, който вкара за 1:0. Нещата никак не изглеждаха добре за „дюшекчиите”, като статистиката сочеше, че най-честият  краен резултат на стадиона на Хетафе „Алфонсо Перес” при 1:0 за тях е 3:0.

Все пак бе рано да се очаква такъв разгром и Хосе Антонио Рейес опита да разсее лошите очаквания още в 9-та минута с точен удар, който обаче бе спасен от стража Кодина. До края на полувремето опити на Форлан, Кун Агуеро, както и Рейес не сполучиха и резултатът остана непроменен.

През втората част играта често бе накъсвана, но Атлетико заигра по-добре. Доказателството за това дойде само 9 минути преди края на редовното време, когато Елиас изравни за 1:1 след асистенция на Диего Форлан.

След равенството Атлетико са на 8-та позиция в класирането с 35 точки и още е в битката за местата, позволяващи място в евротурнирите. Хетафе са на 11-то място с актив от 33 т.

В друг мач от 26 кръг на испанското първенство отборите на Осасуна и Депортиво (Ла Коруня) завършиха наравно 0:0 в скучен мач. След хикса Ла Коруня са 14-ти в класирането с 28 точки, докато Осасуна остава на 16-та позиция с 26 т.