Атлетико с важна победа над Виляреал (видео)

Късно снощи "дюшекчиите" се наложиха с 3:1 над гостите в жълто

Отборът на Атлетико (Мадрид) победи като домакин с 3:1 тима на Виляреал в мач от 27 кръг на испанската Примера дивисион. Домакините показаха добра игра и ефективност в мача и благодарение на трите точки остават в борбата за класиране в местата, даващи право на игра в евротурнирите. Домакините постигнаха първа победа на своя "Висенте Калдерон" от 17 януари, когато се наложиха с 3:0 над Майорка.

Мачът започна равностойно, а още в 5-та минута Хосе Антонио Рейес даде преднина на своите със страхотен фалцов удар с левия крак от около 25 метра. В 9-та минута Форлан опита да удвои, но топката мина покрай вратата.

Към средата на полувремето Виляреал започна да играе по-концентрирано и в 26-та минута Кани стреля към вратата на домакините, но кълбото срещна тялото на противников защитник. В 33-та минута дойде изравнителния гол за "жълтата подводница". При изпълнение на фаул на границата на наказателното поле топката бе чукната към Джузепе Роси, който с топовен шут направи 1:1.

През втората част мадридчани натиснаха съперника си и изглеждаше въпрос на време те да поведат в резултата. В 69-та минута този момент дойде с гол на Кун Агуеро след асистенция на Фелипе. Само 3 минути по-късно Диего Форлан реши мача, вкарвайки за 3:1 след асистенция на Рейес.

С победата Атлетико събира 38 точки и е на 6-та позиция в класирането (зона Лига Европа). Виляреал е на 4-то място в таблицата с 50 точки.