Алмерия не се даде на Атлетико и взе ценна точка в борбата за оцеляване

Отборът на Алмерия спечели ценна точка в борбата си за оцеляване, след като завърши наравно 2:2 с тима на Атлетико (Мадрид)

Отборът на Алмерия спечели ценна точка в борбата си за оцеляване, след като завърши наравно 2:2 с тима на Атлетико (Мадрид). Срещата се игра на стадион „Уегос Медитеранеос” и бе от програмата на 28-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Двубоят започна много динамично, като и двата тима пропуснаха по няколко положения в началните минути. С пропуски за домакините се отличиха Крусат, Фегуи и Улоа, а с такива за „дюшекчиите” – Форлан и Агуеро.

Така се стигна до 38-ата минута, когато столичани все пак излязоха напред в резултата. Тогава Тиаго намери в малкото наказателно поле Агуеро, който засече с левия крак за 1:0.

До края на полувремето темпото спадна рязко, а нови попадения така и не паднаха.

Втората част обаче стартира с по-добра игра на домакините, които изравниха статуквото в 49-ата минута, след като Мбами намери Крусат в наказателното поле, а последния с премерен удар направи 1:1.

Веднага след гола Атлетико отново вдигна оборотите и в 61-ата минута вече водеше с 2:1, след като Агуеро отново с левия крак засече подаване в малкия пеналт, този път на Рейес.

Отборът на Алмерия обаче не се предаде и стигна до ново равенство в 78-ата минута, когато Гойтом засече с глава центриране на Ортис.

До края на двубоя Форлан и Агуеро пропуснаха по няколко положения, но нови голове нямаше и така Алмерия и Атлетико (Мадрид) завършиха наравно 2:2.

След хикса столичани заемат 8-о място във временното класиране с актив от 38 точки. Домакините от Алмерия пък са 19-и с 25 пункта, на 2 от спасителния бряг.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1