Лудогорец завъртя нулево реми с Днипро (ВИДЕО)

"Орлите" показаха в днешния спаринг колеблива игра в защита и слабо нападение

Лудогорец и Днипро направиха нулево реми в шестата контрола на "орлите" от зимната им подготовка. Двубоят, който се проведе в Марбея (Испания), бе изпълнен с единоборства и на моменти груба игра. Днипро доминираше на терена и в началото на втората част единственото добрите намеси на Чворович запазиха резултата непроменен. Лудогорец на няколко пъти изпита сериозни затруднения в защита, а нападението на "орлите" не намери своя ритъм и вратарят на украинците нямаше много работа, особено през втората част.

Лудогорец и Днипро показаха здрава битка през първите 45 минути на двубоя, като на моменти играта се накъсваше заради нарушения в центъра на терена.

В 3-ата минута на Федорчук излезе сам срещу Чворович, но сърбинът умело скъси ъгъла и парира удара на нападателя.

Центриране на Мисиджан отляво бе избито от бранител на украинците, топката попадна в Мишо Александров, който стреля в движение. Дениз Бойко изпусна топката, но за негов късмет тя се отклони в гредата и вратарят успя да улови след рикошета.

В 10-ата минута след центриране на украинците отбелязаха, но голът бе отменен заради нарушение срещу Чворович.

Мисиджан изпита болки в средата на първата части бе заменен принудително от Вандерсон.

Коноплянка преина като на шега между няколко бранители на Лудогорец в 38-ата минута, но ударът му срещна тялото на защитник и излезе в ъглов.

Днипро показа по-офанзивна игра в първите минути  на втората част и само добрите изяви на Чворович запазиха резултата непроменен. В 49-ата сърбинът отрази плътен удар на влезлия през второто полувреме португалец Гама, а минута по-късно другата резерва на украинците Калинич стреля по земя в долния десен ъгъл, Чворович успя да отрази и този удар.

Смените в отбора на Лудогорец през втората част донесоха импулс в играта на „орлите” и в последния четвърт час нападението на шампионите се активизира, но отново липсваха чисти положения. Многоходова атака отдясно в 78-ата минута бе завършена с удар на Ернандес, но топката профуча встрани от вратата на Днипро.

Срещата завърши при този резултат, като по този начин шампионите записаха второ равенство през зимната си подготовка.

Последната контрола на шампионите от зимната им подготовка е на 7 февруари от 18:00 часа срещу чешкия Виктория Пилзен.

Стартови състави:

ЛУДОГОРЕЦ: Иван Чворович (80-Георги Аргилашки), Жуниор Кайсара (79-Брайън Ангулов), Козмин Моци, Александър Александров (46-Александър Барт), Йордан Минев (46-Витиня), Светослав Дяков (74-Фабио Ешпиньо), Анисе Абел (46-Христо Златински), Михаил Александров, Марселиньо (69-Себастиан Ернандес), Вирджил Мисиджан (26-Вандерсон), Жуниор Кишада (46-Роман Безяк)

Днипро: Дениз Бойко, Егидио, Евген Коноплянка, Евген Чеберячко, Роман Зозуля, Роман Безус, Дъглас, Руслан Ротан, Матеус, Валерий Лучкевич, Валерий Федорчук

4 февруари, в Испания от 18:00 часа: ЛУДОГОРЕЦ – Днипро (Украйна) 0:0

7 февруари, в Испания от 18:00 часа: ЛУДОГОРЕЦ - Виктория Пилзен (Чехия)

Лудогорец - Днипро 0:0

Най-интересното от спаринга по минути:

90` Лудогорец и Днипро завършиха при нулево равенство, което е второ за "орлите" през зимната им подготовка.

90` Кравченко стреля над вратата, след което съдията свири край на мача!

90` Жълт картон за футболист на Лудогорец и фаул на метър от големия пеналт.

85` Ешпиньо спря опасна контраатака на Днипро и получава жълт картон

80` Чворович е заменен, на негово място влиза Георги Аргилашки. Ангуло заменя Кайсара.

78` Многоходова комбинация между футболисти на Лудогорец, Ернандес пробва удар от около 23 метра, прекалено неточно и топката излиза в аут.

75` Влезлият преди минути Абало бе покосен от Кравченко в средата на терена и украинецът получава жълт картон.

74` Светослав Дяков също е заменен, на негово място влиза Фабио Ешпиньо.

72` Михаил Александров получава лекарска помощ, но се изправи на крака и сам излезе извън терена. Националът няма да довърши мача и е заменен от Дани Абало.

69` Марселиньо е заменен от Ернандес.

65` Една от малкото атаки през втората част на Лудогорец завърши с удар отляво на Вандерсон, Дениз Бойко лови без проблеми.

62` Жълт картон за Дяков, който спря непозволено Гама в централната зона.

58` Тройна смяна за украинците. Селезньов, Кравченко и Федецки влизат в игра за Днипро

55` Жълт картон  за Коноплянка.

50` Нова добра намеса на Чворович, Калинич преодоля бранител и стреля в долния десен ъгъл на вратата. Вратарят избива в корнер.

49` Гама е изведен на отдясно и нанася плътен удар, Чворович боксира и топката излиза в тъч.

46` Две смени в състава на Днипро, Матеус и Зозуля са отстъпили своите места на Гама и Калинич.

46` Промените в състава на Лудогорец: Играта са напуснали Минев, Кишада, Анисе и Александър Александров, а на тяхно място в игра влизат - Безяк, Витиня, Златински и Барт.

46` Начало на второто полувреме.

45` Край на първото полувреме.

44` Жълт картон и за Марселиньо.

43` Жълт картон за Ротан.

38`Коноплянка мина между трима футболисти на Лудогорец и успя да нанесе удар, топката се е отбила в тялото на бранител на "орлите" и излиза в ъглов.

37` Играта се накъса от много нарушения в средата на терена, здрава битка между двата отбора.

34` Лекарски екип е на терена, Марселиньо е пострадал след сблъсък с футболист на Днипро.

27` Първа смяна в състава на Лудогорец, Мисиджан е заменен от Вандерсон.

25` Удар на Коноплянка, който не затрудни вратаря на българския шампион.

24` Несигурно излизане на Чворович, който опита да избие топката след центриране на Матеус, но увисна, кълбото се отби в защитник на Лудогорец и все пак вратарят успя да улови.

22` Преса на Днипро, която доведе до сериозна грешка в отбраната на "орлите". Топката бе пусната към останалия сам в наказателното поле Коноплянка, който обаче е в положение на засада.

19` Фаул за Днипро на метри от големия пеналт. Заучено положение на украинците, което завършва с неточен удар на Матеус.

17` Минев изскочи от дълбочина на левия фланг, но не успя да овладее топката, която излиза в аут.

10` Центриране в полето на Лудогорец, Чворович излиза да избие, топката е отклонена към футболист на украинците, който вкрава на празна врата. Съдията обаче отсъжда нарушение срещу Чворович и попадението е отменено.

8` Центриране на Мисиджан в полето на Днипро, топката е избита към Мишо Александров, който шутира в движение. Вратарят на украинците не се намеси добре, топката се отби в гредата и Дениз Бойко успя да улови след рикошета.

3` Първа опасност пред вратата на Лудогорец, Федорчук бе изведен сам срещу Чворович, но вратарят на "орлите" покри добре ъгъла си и парира удара на нападателя!

1` Начало на срещата!