Литекс загуби първата си контрола в Турция

"Оранжевите" загубиха с 0:2 от Марибор

Литекс загуби с 0:2 от Марибор в първата си контрола на турска земя. "Оранжевите" могат да съжаляват, тъй като с показаната игра, особено през първата част, не заслужаваха да загубят.

Макар че в редиците на ловчанлии а липсваха четирима национални състезатели и контузения Джордан, те се противопоставиха на участника в тазгодишното издание на Шампионската лига и при повече концентрация и късмет можеха да отбележат и голове в своя полза.

Момчетата на Красимир Балъков организираха до почивката няколко добри атаки, но им липсваше прецизност и точност в завършващия удар. Особено активен беше колумбиецът Асприля, който трудно беше удържан от противника, а Ханданович спаси два негови удара. Удари към вратата опитаха Бумал, Руменов и Антон Недялков, но без успех.

През втората част словенците се активизираха и започнаха по-агресивно да атакуват вратата на Баривиера. Чак в 69-ата минута обаче успяха да открият резултата от малко пресилена дузпа, според официалния сайт на Литекс, отсъдена от грузинския рефер при единоборство на в наказателното поле. От наказателния удар Вършич не трепна и вкара за 1:0.

В 76-ата минута Лука Захович излезе сам срещу Баривиера и с техничен удар покач, оформяйки крайното 2:0 в мача.

Марибор – Литекс 2-0
1-0 69′ Вършич (д)
2-0 Захович

Марибор:
Ханданович, Мейац, Шулер, Вилер, Бохар, Дервишевич, Мертел, Вършич, Волаш, Менди
РЕЗЕРВИ: Котман, Пушавер, Хотич, Шалалич, Вуйчичич, Филипович, Крамарич и Захович

ЛИТЕКС:
Баривиера, Божиков, Горанов, Гълъбов, Перез, Цветков, Бумал, Недялков, Руменов, Асприля, Ангелов
РЕЗЕРВИ: Минчев, Колев, Георгиев, Ивайлов
Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига