„Дюшекчиите” се настаниха в зона Европа след класика срещу Сосиедад

Кун Агуеро се върна след наказание и оформи крайното 3:0 в полза на Атлетико

Съставът на Атлетико Мадрид измести този на Атлетик Билбао от шестото място във временното класиране на испанската Ла Лига, след като спечели с класическото 3:0 домакинството си на Реал Сосиедад от 31-ия кръг на надпреварата.

“Рохибланкос” започнаха пределно мотивирани срещата на “Висенте Калдерон”, амбицирани да постигнат втора победа на своя земя в последните седем официални срещи и взеха аванс още в 12-ата минута, в която точен в тяхна полза бе Филипе Луис, възползвал се от отличен пас на Диего Коща.

В самия край на първата част момчетата на Кике Санчес Флорес успяха и да удвоят преднината си. Този път в асистент на попадението се превърна Хосе Антонио Рейес, а в автор – Марио Суарес.

След почивката домакините продължиха да бъдат по-активният тим на терена и завърналият се след наказание нападател Серхио Агуеро увенча добрата си игра с гол 11 минути преди края на редовните 90.

Стартови състави:

Атлетико: Де Хеа, Уйфалуши, Переа, Годин, Филипе, Коке (’75 Хуанфран), Тиаго, Суарес, Рейес (’87 Гарсия), Агуеро, Коща (’71 Форлан);

Сосиедад: Браво, Мартинес, Ансотегуй, Демидов, Естрада, Елустондо (’58 Зурутуса), Бергара, Прието, Аранбуру, Грийсман (’71 Сутил), Тамудо (’64 Ифран);