Победи за Зетова и Тодоров в Испания

Иван Тодоров бе с най-голям принос за победата на тима си Тенерифе Сур (Тенерифе) над Тарагона СПиСП (Тарагона) с 3:1 (23:25, 25:23, 25:21, 25:20) като домакин в мач от 14-ия кръг на мъжката Суперлига в Испания.

Иван Тодоров бе с най-голям принос за победата на тима си Тенерифе Сур (Тенерифе) над Тарагона СПиСП (Тарагона) с 3:1 (23:25, 25:23, 25:21, 25:20) като домакин в мач от 14-ия кръг на мъжката Суперлига в Испания. Българинът реализира 17 точки (2 аса, 15 атаки) с 48% успеваемост на нападението. С това тимът от Канарските острови даде сериозна заявка за участие в плейофите, изкачвайки се до шесто място с 20 точки от 7 победи и 6 загуби. Освен това, Тенерифе Сур е и с мач по-малко, тъй като миналата седмица не се състоя срещата с КАИ Волейбол (Теруел) на Петър Атанасов.

КАИ победи като гост Барселона (Барселона) с 3:2 (25:21, 25:21, 22:25, 22:25, 15:7). Пепи взе участие в първите 4 гейма и завърши втори по резултатност за своя отбор с 18 точки (15 атаки, 3 блокади). Ефективността му в нападение бе 58%.

В класирането КАИ Волейбол продължава да е втори, на 2 точки от лидера Палма Волей (Палма де Майорка), с шанс да се изравни в случай, че спечели отложения мач.

Ден по-рано българската звезда Антонина Зетова за новия си отбор Палма Волей (Палма де Майорка) в женската Суперлига на Испания. Тя стана топреализатор на отбора си при победата с 3:1 (22:25, 25:17, 25:16, 25:22) като гост на Хампер Агере (Тенерифе).

Зетова изигра четирите гейма като титулярка и завърши с 14 точки (1 ас, 11 атаки, 2 блокади). С тази победа Палма задмина Хампер в класирането и вече е на пето място с 21 точки от 8 победи и 5 загуби. Лидерът в класирането Албасете (Албасете) е само с 2 точки повече.