Трено загуби от дербито с Мачерата и слезе на трета позиция в италианското първенство

Воденият от Радостин Стойчев Итас Диатек Трентино (Тренто) се свлече на третото място във временното класиране след като бе победен от един от преките си конкуренти за местата на върха на таблицата. Лубе Банка Марке (Мачерата) успя да вземе чиста победа срещу Матей Казийски и компания с 3:0 (37:35, 29:27, 25:19). Двубоят обаче беше далеч по-равностоен и оспорван, отколкото подсказва тригеймовият резултат. Казийски беше най-резултатен за шампионите с 15 точки (2 аса, 13 атаки), а Красимир Стефанов влезе да помага от ъгъла едва в третия гейм и не записа точков актив.

След вчерашната победа на Бре Банка Ланути (Кунео) с 3:1 над Марми Ланца (Верона), отборът на Владо Николов вече е лидер в класирането след 14-ия кръг с 41 точки, а Трентино е трети с една по-малко. Копра е четвърти с 36 точки, а Тоно Калипо - засега единадесети с 18 точки.

Христо Златанов оново бе определен за най-полезен играч на мача при победа на неговия Копра Нордмеканика (Пиаченца). В Модена местният Тренквалдер бе победен с 1:3 (25:20, 20:25, 21:25, 21:25). Българинът с двойно гражданство стана и топреализатор за отбора си с 19 точки (16 атаки, 3 блокади).

Днес играе и последният българин в Серие А1 - Венцеслав Симеонов. Неговият Тоно Калипо (Вибо Валентия) посреща Фрамазил (Пинето) от 21:30 б.в.

В шампионата при жените, воденият от националния селекционер на България Драган Нешич Монте Скиаво Банка Марке (Йези) допусна изненадваща загуба като гост на Тена (Сантерамо) в италианския женски шампионат. Петя Цекова и съотборничките и от бившия отбор на Нешич победиха Монте Скиаво с 3:2 (18:25, 25:13, 8:25, 25:17, 15:13). Сякаш за да направи заявка и за участие в представителния тим на България, Цекова стана топреализаторка за своя отбор с 16 точки (1 ас, 13 атаки, 2 блокади).

Илияна Петкова игра отлично в Бергамо срещу местния Фопапедрети, но нейният CGF Рисайкъл Флоренс (Кастелана Гроте) загуби с 0:3 (18:25, 20:25, 12:25). Петкова записа 6 точки в мача - 1 ас, 4 атаки и 1 блокада.

Въпреки загубата, Монте Скиаво запази третата си позиция в класирането с 31 точки, Флоренс е девети с 23, а Тена - единадесети с 14 точки.