ЦСКА отново загуби от Пламен Константинов и компания

Една добра и една лоша новина се роди след последния мач на ЦСКА във волейболната Шампионска лига. Лошата е, че ЦСКА загуби и шестия си мач в група "A", а добрата е, че "червените" нямат повече мачове в турнира.

Българският шампион загуби с 0:3 (24:26, 18:25, 27:29) домакинството си на гръцкия Ираклис, където играе "Мъжът на 2008 година" Пламен Константинов.

Лесно предвидимите неща в тази среща бяха две. Уникалната агитка на "армейците" за пореден път създаде френетична атмосфера в зала "Христо Ботев", а възпитаниците на Александър Попов рухнаха психически след изгубения първи гейм.

Той бе много оспорван, като ЦСКА имаше шанс да го измъкне, но в крайна сметка тимът от Солун успя да пречупи българите в края на гейма. Това обезкуражи домакините, които не приличаха на себе си във втората част.

Константинов и съотборниците му бяха пълни господари на площадката и праеха каквото си поискат. В третия сет обаче Филип Майо и компания демонстрираха характер. ЦСКА изоставаше с 16:19, но успяха да направят обрат и поведоха с 23:21.

За наше съжаление, две грешки доведоха резултата до 24:23 за гърците. След това се играеше точка за точка, като веднъж публиката помогна на "червените", след като хвърли хартиена топка в полето при силен сервис на Ираклис.

Това доведе до бурна реакция от страна на Пламен Константимов, който поиска обяснение от съдията на стола. Недолюбващата го публика на ЦСКА започна да го освирква и обижда, а "Мъжът на годината" показа в отговор нецензурен жест......

ЦСКА показа желание и амбиция, но това не стигна за нещо повече от отделни проблясъци в Лигата, докато Ираклис продължава напред в турнира, а българската звезда на тима от Солун доказа, че манталитетът на хората на Балканите едва ли някога ще се промени.