Пирин (Бл) загуби в Добрич и сдаде втората позиция

Пирин допусна обрат за 1:2 от Добруджа в мач с две дузпи

ОФК Пирин допусна първа загуба за 2015 година, след като бе победен в Добрич от местния Добруджа с 2:1. "Орлетата" допуснаха пълен обрат, след като водеха с 0:1 на полувремето, а Локомотив Г. Оряховица победи Ботев Враца с 0:3 и по този начин "зелените" изпуснаха втората позиция и вече изостават с една точка от мястото за промоция.

Още в деветата минута пиринци поведоха в резултата, след като главният рефер Христов отсъди безспорна дузпа за игра с ръка на Божилов. Тасев бе точен от бялата точка за 0:1. Резултата остана непроменен до края на полувремето, като благоевградчани имаха удобни възможности да отбележат след контри, но Тошев и Попев пропуснаха.

Домакините от Добрич се върнаха бързо в мача в началото на второто полувреме. Виновникът за дузпата за Пирин Божилов бе спънат в наказателното поле и Димитров отбеляза отсъдения наказателен удар в 53-та минута.

Последва натиск на Пирин, а Тасев изпълни прекрасно пряк свободен удар, но стражът на домакините Илиев изби. Пиринци сътвориха няколко опасни центрирания в следващите минути, но отбраната на домакините се справяше с опасностите. Студен душ за орлетата дойде в 85-та минута, когато Г.Димитров бе точен. Последва фрапантен пропуск за пиринци, които изпуснаха поне точката, която щеше да ги остави на второто място.

В следващия кръг Пирин домакинства на Ботев Враца.

Състав на Пирин: Костов, Башлиев, Сандев, Николов, Попев, Костадинов, Витанов, Тасев, Благов, Тошев и Коцев. След почивката в игра влязоха още Станоев, Тончев и Златинов

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили