Пета шампионска корона за „сините феи“ (СНИМКИ)

Дунав надви Нефтохимик със 74:64 в третия мач от финалите в НБЛ

Дунав спечели за четвърти пореден и общо пети път в своята история шампионската титла по баскетбол при жените в България, след като победи Нефтохимик със 74:64 (9:17, 20:18, 25:16, 20:13) в третия мач от финалите в НБЛ.

Двубоят се игра в препълнената до краен предел зала в квартал „Здравец“ в Русе.

Двубоят започна равностойно. Гостите обаче успяха да дръпнат с 12:4 след малко повече от 5 минути игра. Те продължиха да водят до края на първата част завършила при 17:9 в тяхна полза.

Втората част започна по-добре за дунавки, които успяха да скъсят изоставането си до 4 точки. Разликата обаче отново се повиши до 9 точки, а на полувремето бургаският тим бе напред с 6 т. за 35:29.

Вдъхновени от оглушителната подкрепа от трибуните, шампионките стигнаха до обрата пет минути след подновяването на играта. 10 минути преди края пък вече водеха с 3 точки за 54:51.

До финалната сирена „сините феи“ демонстрираха по-здрави нерви и не позволиха на съперника да стигне до нов обрат. Така те спечелиха третия мач от финалите, а с това и шампионската купа за четвърти пореден и общо пети път в своята история.

На-добра за шампионките бе Кристина Сантяго, която записа дабъл дабъл с 32 точки и 11 борби. С 10 точки се отчете Цветомира Шаренкапова. За гостите Вера Перостийска вкара 16 т., а Шарел Алън добави 15 т.

Президентът на БФБаскетбол Георги Глушков, кметът на Русе Пламен Стоилов и народният представител Свилен Иванов наградиха шампионките и техните подгласнички.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)