Черно море надви Локо Пловдив с 3:2 в зрелищна контрола (ВИДЕО)

Новото попълнение Хермес Паломино бе героя за "моряците" с 2 гола, а също с 2 попадения за Локомотив Пловдив се отчете Базил де Карвальо

Черно море победи с 3:2 Локомотив (Пловдив) в контролна среща играна на комплекс „Пири”. Проверката бе първа среща от четиристранния приятелския турнир, в който участие ще вземат още отборите на Славия и домакинът Банско. Надпреварата ще продължи до 26 юли.

Днес на старта на турнира с два гола за успеха на „моряците” през първото полувреме се отчете новото попълнение в атаката на  тима - венецуелецът Хермес Паломино, а едно попадение добави Георги Илиев през втората част. Базил Де Карвальо вкара двата гола за Локо (Пд) през второто полувреме, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Гол на Георги Божилов от състава на Черно море пък бе отменен поради засада още в 7-ата минута на мача. Тогава основният голмайстор на „моряците” бе намерен от Паломино и от близо вкара, но се оказа, че при паса е бил  зад отбраната на „смърфовете”.

Шест минути по-късно хърватинът Дарио Захора пропусна едно от най-чистите положения за Локо (Пловдив), като от 5-метра не успя да уцели рамката на вратата. След още десет минути игра най-опитният в състава на Локомотив (Пд) Здравко Лазаров също пропиля чудесна възможност за гол, след като бе изведен от Любо Витанов, но ударът му прехвърли и Пиргов и вратата.

Отборът на Черно море откри резултата в 39-ата минута. След перфектна контра Паломино се озова сам срещу вратаря Шеремет и с удар по земята го преодоля за 1:0. Минута преди края на първото полувреме отново венецуелецът се оказа оказа в прегръдките на своите съотборници след като бе  най-съобразителен в наказателното поле на Локомотив при едно разбъркване и покачи на 2:0.

Две минути след почивката пловдивчани се върнаха в мача с гол на Базил Де Карвальо, който отблизо с глава засече центриране от фаул на Драги Коцев за 2:1. Георги Илиев отново върна преднината от два гола за Черно море в 51-ата минута, когато след корнер от близо вкара за 3:1. В 65-ата минута Даниел Ратников бе близо до четвърто попадение за варненци, когато бе изведен очи в очи с Шеремет, но стреля право в тялото му. При добавката от Паломино топката отново намери тялото на стража. В 90-ата минута Де Карвальо с удар от наказателното поле вкара за крайното 2:3 в мача.