Кой вариант за довършване на efbet Лигата подкрепяте?

31 юли 2011 20:58
Любомир Найденов

Манчестър Сити грабна "Дъблин Къп" (видео)

Манчестър Сити победи отбора на Интер с 3-0 и вдигна купата от турнира "Дъблин Къп". Въпреки че "нерадзурите" имаха леко предимство във владеенето на топката, не успяха да застрашат вратата на Джо Харт по никакъв начин. "Гражданите" пък използваха своите възможности и успяха да надвият италианския си съперник с класическия резултат.

"Небесносините" удариха в най-правилните моменти. Головете в мача паднаха в края на първото полувреме, началото и края на второто. Марио Балотели откри резултата в 45-тата минута след перфектно изпълнение на корнер от Александър Коларов. Минута след началото на втората част Ерин Джеко удвои преднината на Сити. В заключителните секунди на финалната среща контраатака доведе резултата до класическото 3-0. Гарет Бари изведе Шон Райт-Филипс с добър пас, а крилото без проблем достави топката на резервата Анди Джонсън, за когото не остана друго, освен да отбележи.

Манчестър Сити бяха по-агресивния отбор през целия мач, отправиха повече удари към вратата на съперника си и заслужено спечелиха. Роберто Манчини победи бившия си отбор и спечели трофея в Дъблин. В Сити се надяват на такава съдба и в предстоящия сезон в Англия.

Състави:
Интер: Сезар, Ранокиа Киву, Калдирола (Наталино 69'), Бианкети, Алварез (пацини 63'), Снайдер (Сантон 75'), Станкович (Марига 75'), Крисетиг (Мунтари 26'), Пандев (Кастаньос 53'), Ето'о.

Манчестър Сити: Харт, Ричардс, Лескът, Компани, Коларов (Рекик 87'), Милнър (Джонсън 80'), Туре, Силва (Бари 79'), де Йонг, Джеко, Балотели (Райт-Филипс 74')