Фамозен Нани донесе 19-и „Къмюнити Шилд” на Юнайтед след грандиозен обрат срещу Манчестър Сити (видео)

Бербатов влезе в игра в 89-ата минута, колеблив дебют за Давид Де Хеа при 3:2 над "гражданите" на "Уембли"

Отборът на Манчестър Юнайтед запази трофея си „Къмюнити Шилд”, след като днес се наложи с 3:2 над градския си съперник Манчестър Сити. Срещата се игра на стадион „Уембли” пред около 78 хиляди зрители, а „червените дяволи” осъществиха поредния си марков обрат, след като на почивката изоставаха с 0:2. Това бе 19-и трофей от „Къмюнити Шилд” за Манчестър Юнайтед.

Официален дебют с фланелката на „червените дяволи” направи Давид Де Хеа, който обаче не се представи убедително и имаше вина и за двете попадения на „гражданите”. Българинът Димитър Бербатов пък отново започна срещата като резерва и се появи в игра чак в 89-ата минута.

В герой на мача се превърна португалецът Луиш Нани, който вкара изравнителния и победния гол за хората на сър Алекс Фъргюсън. Дебюти за Юнайтед в този мач направиха още Ашли Йънг и Фил Джоунс, които също се представиха на ниво. Страхотен двубой изнесе и юношата на тима Том Клевърли, който се появи на терена на почивката и бе с основна заслуга за съживяването на играта на „червените дяволи” през първата част.

Двубоят започна с много активна игра на „червените дяволи”, докато футболистите на Манчестър Сити бяха добре групирани в своята половина и чакаха възможностите си на контраатака.

В началните минути удари на Йънг и Видич бяха блокирани от бранители на „гражданите”, но като цяло Юнайтед не можеха да достигнат до чисто голово положение пред Джо Харт. В 23-ата минута Руни пропусна и най-добрата възможност за хората на сър Алекс Фъргюсън, след като стреля неточно от фаул от много изгодна позиция.

Така се стигна до 38-ата минута, когато Силва центрира от фаул в пеналта на „червените дяволи”, където Лескът се извиси над всички и с глава преодоля излезлия неразчетено Давид Де Хеа – 1:0.

Това попадение изнерви леко Юнайтед, а за капак на всичко в 45-ата минута Един Джеко удвои преднината на „гражданите”, след като напредна през центъра и с плътен удар с десния крак преодоля за втори път Де Хеа, който отново не се намеси убедително.

На полувремето мениджърът на Юнайтед – сър Алекс Фъргюсън, извърши три, на пръв поглед, странни смени, след като извади Карик, Фърдинанд и Видич и на тяхно място пусна Клевърли, Джоунс и Еванс.

Тези промени обаче дадоха нужния резултат, тъй като „червените дяволи” намалиха резултата на 1:2 в 52-ата минута, след като Йънг центрира перфектно в наказателното поле, където непокритият Смолинг необезпокояван засече с крак в мрежата на Харт.

Само 6 минути по-късно Юнайтед хвърли за втори път феновете си в екстаз. Тогава „червените дяволи” сътвориха невероятна многоходова акция в стил Барселона, която премина през Руни, Клевърли и Нани и бе завършена хладнокръвно от португалеца за 2:2.

Влизането на младия Клевърли определено раздвижи играта на тима му и Юнайтед продължи да натиска здраво своя съперник. До края на мача Сити се задоволи само с два далечни удара на Джонсън и Един Джеко, но шутът на първия бе спасен от Де Хеа, а този на босненеца не намери очертанията на вратата на испанеца.

В 89-ата минута сър Алекс Фъргюсън пусна на терена българина Димитър Бербатов с ясната нагласа, че Бербо ще участва в дузпите след края на редовното време, но в даденото от съдията продължение Нани с втория си гол в мача донесе трофея на Юнайтед. Тогава Руни изчисти силно една топка в половината на Сити, където Нани притесни достатъчно Компани, за да го принуди да сбърка, отне му кълбото, напредна бързо срещу Джо Харт, финтира вратаря и пусна по земя топката за трети път в мрежата на английския национал.

Така Манчестър Юнайтед се наложи с 3:2 над градския съперник Манчестър Сити и спечели 19-ия си трофей „Къмюнити Шилд”, и втори пореден, след този през миналия сезон.

Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 3:2

0:1 Лескът 38'