Коце Костадинов: Станислав Тодоров ощети Локо Пловдив

Съдията сгреши, голът на Лазаров срещу Лудогорец трябваше да бъде признат, заяви шефът на реферите

Шефът на Съдийската комисия Костадин Костадинов призна, че Локомотив Пловдив е бил ощетен при гостуването на Лудогорец Разград в Каварна (0:0). Както е известно, реферът от Шумен Станислав Тодоров не зачете гол на Здравко Лазаров в 65- ата минута, след като получи сигнал за засада от асистента си Александър Атанасов. Според Костадинов попадението е било редовно.

„Съдията сгреши и по този начин бе повлияно на крайния резултат. От няколко години в съдийството има правило „изчакай и виж". Ако то бе спазено, голът на Здравко Лазаров трябваше да бъде признат", заяви шефът на арбитрите ни.

Така Станислав Тодоров бе наказан и не получи наряд за втория кръг в елита.

Костадинов коментира и ситуацията в двубоя Левски - Славия (1:0), когато в 67-ата минута Галин Иванов падна в наказателното поле на сините и изяви претенции за дузпа.

„Мисля, че Ивайло Стоянов пропусна да покаже жълт картон на Галин, който симулира при това положение", каза пред Канал 3 Костадинов.

Шефът на реферите защити Александър Костадинов за решението му да не отсъди дузпа в полза на Локо Сф срещу ЦСКА при единоборството между Преслав Йорданов и Костадин Стоянов.

Локо Пд със "синьо" оръжие на "Овча Купел"