Добруджа удари лидера на изток

Добруджа постигна втора победа от началото на сезона и излезе от зоната на изпадащите. Добруджанци удариха лидера в класирането на Източната Б група Черноморец (Поморие) с 2:1 пред 300 зрители на стадион „Дружба”.

Добруджа постигна втора победа от началото на сезона и излезе от зоната на изпадащите. Добруджанци удариха лидера в класирането на Източната Б група Черноморец (Поморие) с 2:1 пред 300 зрители на стадион „Дружба”. Голове на Филип Филчев и Павлин Тодоров през първото полувреме дадоха солидна преднина на домакините. Късен гол от дузпа на Станимир Митев върна интригата, след като десет минути преди края Славомир Илиев получи втори жълт картон. Добруджа обаче забави играта и се поздрави с успеха.

Още в 8-ата минута Добруджа откри резултата. Филип Филчев се възползва от грешка на защитник и от воле реализира от границата на наказателното поле.

Поморие се пробва веднага да изравни и не беше особено далеч. Възпитаниците на Неделчо Матушев наложиха натиск, като на няколко пъти имаха и претенции за дузпа. Реферът Гацев от Шумен обаче категорично им показа, че той решава. Иначе Митев, Димов и Костадинов пропуснаха пред вратата на Добруджа.

Домакините пък удариха греда чрез Флоров преди да удвоят своята преднина. Павлин Тодоров засече с глава центриране на Ники Илиев и не остави шансове на вратаря Славов в 35-ата минута.

След подновяването на играта двата отбора си размениха няколко добри атаки, които не завършиха с гол. Славомир Илиев беше най-близо до отбелязването на трети гол за Добруджа.

Двуострата игра продължи до самия край. В 80-ата минута нападателят на Добруджа Славомир Илиев получи втори жълт и съответно червен картон за симулация и добруджанци останаха с човек по-малко. Те започнаха откровено да бавят играта.

Две минути преди края натискът на Поморие даде резултат. Явор Колев игра с ръка в наказателното поле и гостите получиха право на дузпа. Станимир Митев беше точен, но до края тимът на Неделчо Матушев не успя да изравни резултата.

ЕТО И НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ:

90'+4' КРАЙ НА МАЧА!!!

90'+3
' Филип Флоров е фаулиран от Георги Костадинов. Домакините се опитват да забавят играта

90' 4 минути добавено време

89' Станимир Митев (Черноморец-Поморие) е точен от бялата точка - 1:2

88' Дузпа за Поморие. Явор Колев игра с ръка в наказателното си поле

88' Денис Судин можеше да вкара трети гол за Добруджа, но стреля в тялото на вратаря от чиста позиция

87’ Николай Марков (Добруджа) получава жълт картон за забавяне на играта

83' Смяна и в състава на Поморие. Излиза Мирослав Коев, а влиза Мирослав Радев

82' Смяна в състава на Добруджа. Валери Михайлов излиза, а на негово място влиза Любомир Михалев

80' Славомир Илиев (Добруджа) получи втори жълт и съответно червен картон . Главният рефер прецени, че нападателят симулира при съприкосновение с вратаря на Поморие Славов. Илиев беше сам срещу него, стражът му влезе, оставяйки впечатление, че го е фаулирал. Публиката на Добруджа негодува

68' Валери Михайлов спаси опасност пред вратата на Добруджа при скоростна атака на Костадинов

64' Втора смяна в състава на Добруджа. Излиза Филип Филчев. На неговото място се появява Денис Судин

63’ Емоционални минути на стадион „Дружба”. Резултатът можеше да се промени в последните минути както в полза на Добруджа, така и в обратната посока. Филип Филчев (Добруджа) се разходи в наказателното поле, бе избутан от противников нападател, но реферът даде знак, че всичко е било в рамките на позволеното. Преди това Ники Илиев премина през центъра на защитата на Поморие, влезе в наказателното поле, но там силите не му достигнаха и вместо да стреля, потърси подаване, като бранител на гостите успя да изчисти в ъглов удар. След изпълнението Павлин Тодоров се размина с топката. При последвалата контраатака Атанасов стреля по диагонала от вратарското поле, но топката премина на сантиметри от гредата.

52' Славомир Илиев пропусна да направи преднината на добруджанци класическа. Младият футболист стреля от движение, но не успя да порази вратата на Славов

48' Две добри възможности за намаляване на резултата пропуснаха гостите. При първото положение защитата на Добруджа се справи, а при второто топката премина над напречната греда

46' НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

През първото полувреме жълти картони са получили още Славомир Илиев (Добруджа) и Станимир Митев (Черноморец-Поморие)

45'+2' КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!!!

45' 2 минути добавено време на първото полувреме. През тази първа чат играта често пъти бе спирана, за да се окаже медицинска помощ на пострадали футболисти

44' Павлин Тодоров (Добруджа) получава жълт картон

39' Принудителна смяна в състава на Добруджа. Излиза контузеният Здравко Петров, на негово място влиза Явор Колев

35' 2:0 за Добруджа! Павлин Тодоров бележи след много добро центриране на Ники Илиев отляво. Нападателят засече неспасяемо топката с глава, като не остави никакви шансове на Славов, насочвайки кълбото в скобата

Васил Калоянов имаше възможност да изравни, но защитникът на Добруджа Младен Димитров изби в ъглов удар, иначе топката влизаше в мрежата

След центриране от фаул вратарят на Поморие Славов не действа добре, като не успя да хване топката. Тя се търкулна по аутлинията, откъдето Флоров се опита да я вкара и нацели страничната греда

23' Георги Костадинов се откъсна сам срещу вратаря, опита шут с левия крак от границата на наказателното поле, но ударът му бе слаб и попадна право в ръцете на Ники Марков

22' Валери Михайлов (Добруджа) получава жълт картон за реплика към съдията Гацев от Шумен

21' Пламен Димов стреля, но право в ръцете на вратаря на Добруджа Ники Марков. Преди това гостите имаха претенции за дузпа, но сякаш неоснователни

18' Митев от състава на Поморие отправя слаб шут от свободен удар пред наказателното поле, топката се удря в стената и възможността е пропиляна

17' Павлин Тодоров извършва груб фаул срещу играч на Поморие , но няма жълт картон

16' Филип Флоров изчиства със задна ножица атака на Поморие и домакинската публика го аплодира

15' Нищо интересно не се случва в последните минути. Играта се развива в централната зона на игрището

Около 300-350 зрители наблюдават срещата на живо

8' 1:0 за Добруджа! Филип Филчев открива резултата! Защитник на Поморие изчисти лошо топката и буквално я поднесе на волето на Филчев, който от границата на наказателното поле прати топката в опразнената врата

17:00 Начало на мача в Добрич

16:45 Станаха ясни стартовите състави:

ДОБРУДЖА: 30. Марков, 20. Петров, 3. Димитров, 6. Флоров (к), 8. Н. Илиев, 9. Лазаров, 11. Сл. Илиев, 14. Ангелов, 19. Тодоров, 22. Михайлов, 23. Филчев

Резерви: 12. Радомиров, 5. Колев, 13. Судин, 15. Джилянов, 21. Михалев, 27. Станков, 29. Тачев

Старши треньор: Валентин Ангелов

ЧЕРНОМОРЕЦ (ПОМОРИЕ): 1. Славов, 18. Коев, 22. Димитров, 25. Пл. Димов, 5. Кръстев, 8. Костадинов, 10. Митев, 19. Г. Димов, 15. Благов, 11. Атанасов, 9. Калоянов

Резерви: 33. Коджуклиев, 24. Янков, 21. Войнов, 6. Петков, 20. Радев, 23. Шерденов, 3. Ст. Димов

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили