Наполи и Фиорентина с първи хикс за сезона в Серия „А”

Двата тима направиха 0:0 и продължават да се движат като скачени съдове в класирането

Отборите на Наполи и Фиорентина не можаха да си отбележат голове и завършиха 0:0 в мач от 4-тия кръг на италианския шампионат. Това бе първо равенство и за двата тима в Серия „А”.

Наполи стартира по-силно мача и оказа домакински натиск върху „виолетовите”. Езекиел Лавеци направи фантастичен рейд в 12-ата минута, подаде към Кавани в наказателното поле, но ударът на уругваеца бе спрян от защитник.

Младата надежда Алесио Черчи, който е силно желан от Манчестър Сити на Роберто Манчини, беше най-опасен за домакините с набезите си в половината на Наполи. В края на полувремето Де Санктис се намеси добре при един удар на Натали след грешка на Хуан Мануел Варгас.

Втората част и двата тима заиграха още по-предпазливо. Това намали свободните пространства до минимум и направи нулевото равенство неизбежно.

С този хикс Наполи застана на трета позиция със 7 точки, наравно с лидера Дженоа и Ювентус, но с по-лоша голова разлика от тях. Фиорентина също е със 7 точки и остана плътно залепен зад Наполи.