Добруджа зашлеви Спартак (Вн)

Феновете в Добрич доволни за първи път от много време насам

Добруджа надигра категорично Спартак (Варна) с 3:0, предаде специално за Novsport.com Петър Петров от радио „Добруджа”. Добруджанци постигнаха втора поредна победа при второто си поредно домакинство. Попаденията за тях реализираха Фахрединов (13’), Н. Илиев (36’) и Желев (87’). С успеха добричлии събраха 10 точки във временното класиране след 8-ия кръг и запазиха 7-ото си място. Загубата пък остави Спартак (Варна) под чертата. Варненци имат 6 точки, като зад тях е само Доростол.
През първото полувреме Добруджа разиграваше умело, докато Спартак действаше с хаотични центрирания, които не вещаеха успех.

Още в 6-ата минута обаче Спартак можеше да открие след грешка на Николай Марков, но Младен Димитров успя да изчисти от голлинията.

Добруджа откри резултата в 13-ата минута, когато Фахрединов реализира на добавка, след като Недко Ангелов бе засякъл в гредата центриране от ъглов удар.

В 36-ата минута домакините удвоиха своята преднина. Павлин Тодоров бе намерен отлично от Фахрединов от фланга и от един метър прати кълбото в мрежата зад Славов.

Нервите преобладаваха през второто полувреме. В 70-ата минута Диян Кателиев от Спартак удари без топка Николай Станков, но съдията Желязков от Силистра не даде червен картон на виновника, а успокои страстите с картони и за двамата замесени.

Само четири минути по-късно обаче Спартак остана с човек по-малко, след като Венков получи втори жълт картон за реплика към рефера.

Добруджа беше пълен господар до края. Първо в 82-ата минута Филип Филчев пропусна изгодна възможност, а в 87-ата минута домакините вкараха трети гол. Венци Желев донесе наслада на 1000-те фенове по трибуните със страхотен изстрел с външен фалц в горния ъгъл от границата на пеналтерията.

Запалянковците останаха много доволни от продукцията на своите любимци и за първи път от много години целият стадион скандираше: "Добруджа, Добруджа!"

ЕТО И НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ:

КРАЙ НА МАЧА!!! ДОБРУДЖА - СПАРТАК (ВАРНА) 3:0

90+3 Шут на Павлин Тодоров от границата на наказателното поле минава на около метър над вратата на Спартак. 4 минути е добавеното време

87' 3:0 за Добруджа! Венци Желев вкара страхотен гол! Павлин Тодоров изведе Николай Станков, който навърза двама футболисти, пусна към Венци Желев. Последният с външен фалц с десния крак прати топката в горния ъгъл на Славов от границата на наказателното поле

82' Атака на Добруджа: Пробив на Илиев, подаде към Павлин Тодоров на точката на дузпата, последният хитро пропусна топката към Филип Филчев, който обаче стреля прекалено слабо. Страхотна възможност пропуснаха домакините!

80' Химнът на Република България е в изпълнение на феновете на Добруджа. Те подкрепят протестите в страната

74' Венков (Спартак) получи втори жълт картон за реплика и остави съотборниците си с човек по-малко

72' Иван Петков няма да може да продължи и е заменен от Янаки Смирнов

70' Диян Кателиев (Спартак) удари без топка Николай Станков (Добруджа). Двата отбора се вкупчиха, настана меле. Съдията прецени, че ще охлади страстите с по един жълт картон и за двамата

69' Топката удари в ръката Иван Петков (Спартак), който изпитва болки

65' Втора смяна и в състава на Спартак. Пламен Иванов за Беадиров

65' Втора смяна в състава на Добруджа. Николай Станков за Фахрединов

Жълто зелени факли и димки се наблюдават на стадион "Дружба". Феновете на домакините предлагат обичайната си хореография

64' Здравко Петров (Спартак) получи жълт картон за грубо нарушение

63' Смяна в състава на Добруджа: Михалев на мястото на Валери Михайлов

60' Павлин Тодоров получи неприятен удар в главата, но реферът остави играта да продължи. Тодоров се изправи и продължи

59' Тодоров (Спартак) успя да отнеме топката от Фахрединов, който излизаше сам срещу вратаря Славов

58' Възможност за Спартак. Недко Ангелов се върна и предотврати опасност за вратата на Добруджа. Георги Станчев беше на добра позиция в наказателното поле, но футболистът на домакините успя да избие

Около 1000 зрители присъстват на стадион "Дружба". От тях едва 4 са фенове на Спартак

46' Жълт картон за Фахрединов (Добруджа)

Първа смяна в отбора на Спартак. Илчев на мястото на Марин Петров

46' НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!!!

45'+1' КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!!! Добруджа бе пълен господар на терена преди почивката

1 минута добавено време на първата част

45' Марин Петров центрира от ъглов удар, Здравко Петров изчисти топката, тя можеше да попадне у Валери Михайлов, но гостите се справиха със ситуацията

Павлин Тодоров се върна в игра

41' Венков (Спартак) получи жълт картон за грубо нарушение срещу Павлин Тодоров, който е изнесен на носилка

36' 2:0 за Добруджа! Николай Илиев видя включването на Фахрединов по фланга, той центрира остро в наказателното поле и от един метър пред вратаря, Павлин Тодоров прати топката в мрежата на Славов

34' Спартак се опитва да наложи натиск, но си служи с изсипвания, които не вещаят успех, тъй като добруджанци са добре подредени отзад

28'
Георги Станчев влезе в наказателното поле, подаде към Мирчев, който падна пред наказателното поле, но съдията прецени, че няма нарушение. Целият отбор на Спартак е около рефера Димитър Желязков

24' Фахрединов пусна към Ивайло Лазаров, който от движение стреля от наказателното поле, но бе затворен от бранител на Спартак и прати топката над вратата. Много добра атака на Добруджа.

21' Филип Филчев стреля силно от фаул от 40 метра, но вратарят на Спартак не изпита затруднения

19' Топката попадна у Беадиров след изпълнение на ъглов удар. Футболистът на Спартак стреля пред границата на наказателното поле, високо над вратата на Добруджа

16' Валери Михайлов получава жълт картон за задържане в центъра на терена

В последните 10 минути Добруджа е пълен господар на терена

13' 1:0 за Добруджа! Фахрединов бележи. След центриране от корнер Недко Ангелов засече с глава, топката се удари в страничната греда, топката се върна и стигна до Фахрединов, който от близо на добавка откри резултата!

10'
Фахрединов влезе в наказателното поле на Спартак, Илиев отвлече вниманието на защитници на Спартак, но комбинацията между двамата не се получи

Едва 4 фена на Спартак (Вн) подкрепят своите на стадион "Дружба"

6' Николай Марков (Добруджа) в защита сбърка, футболист на Спартак можеше да отбележи, но Младен Димитров едва изчисти от голлинията. Първа сериозна опасност в мача.

5' Поредна атака на Добруджа. Фахрединов проби отляво, опита да подаде към Тодоров, но пасът беше лош, иначе Тодоров оставаше сам срещу вратаря

2’ Павлин Тодоров опита двойно подаване с Недко Ангелов при контраатака на Добруджа, но замисълът им не се получи

1' Начало на мача на стадион "Дружба"

15:55 Станаха ясни стартовите състави:

ДОБРУДЖА: 30. Марков, 20. Петров, 3. Димитров, 6. Флоров, 8. Илиев, 9. Лазаров, 14. Ангелов, 22. Михайлов, 19. Тодоров, 23. Филчев, 26. Фахрединов

Резерви: 12. Радомиров, 13. Судин, 24. Желев, 29. Тачев, 27. Станков, 21. Михалев, 15. Джилянов

СПАРТАК (ВН): 1. Славов, 4. Луго, 23. Венков, 21. Тодоров, 27. Михалев, 28. Кателиев, 18. Петров, 25. Беадиров, 17. Мирчев, 26. Станчев, 22. Петков

Резерви: 12. Марков, 6. Динков, 8. Димитров, 11. Илчев, 19. Костадинов, 20. Смирнов, 9. Иванов

Стадион: "Дружба", Добрич, 1000 зрители
Главен рефер: Димитър Желязков, Силистра