Чавдар (Етрополе) премина първия кръг за купата, след като прегази Урвич с 5:0

Отборът на Чавдар (Етрополе) се класира на 1/6 финалите за Купата на България, след като победи тима на Урвич (Долни Пасарел) с категоричното 5:0

Отборът на Чавдар (Етрополе) се класира на 1/6 финалите за Купата на България, след като победи тима на Урвич (Долни Пасарел) с категоричното 5:0. Двубоят се игра на стадиона в село Долни Пасарел и бе първи от програмата на турнира.

Интригата, около това кой ще продължи напред, приключи още през първото полувреме. Тимът на Чавдар беше считан за фаворит в мача и показа, че е доста по-класният тим.

Два гола за победата реализираха Краев и Тончев, а с едно попадение се отличи Тони Костадинов.

Съставът на Чавдар тотално владееше инициативата през цялата среща. Още в първата минута резултатът беше открит от Краев, който се възползва от меле в наказателното поле на Урвич и реализира за 1:0.

Интригата в сблъсъка се задържа до 30 минута, когато Краев вкара второто си попадение. То дойде отново след центриране в наказателното поле и грешка на отбраната на Урвич.

Само две минути по-късно, всичко на стадиона в Долни Пасарел окончателно стана ясно, след като Костадинов пое топката от големия пеналт, стреля и не остави шансове за вратаря на домакините, правейки резултата 3:0.

В края на полувремето Тончев също се разписа за 4:0, след контраатака на футболистите от Етрополе.

Втората част беше предимно разиграване на топката в центъра на терена и пасове между футболистите на терена. Логично след подобна преднина, играчите на Чавдар не атакуваха толкова осезаемо вратата на противника и се пазеха да не допуснат контузии.

Домакините пък се опитваха поне да стигнат до почетен гол, но и това не им се отдаваше.

В крайна сметка крайното 5:0 беше оформерно в 80 минута, когато Петър Тончев се откъсна от защитата на Урвич, влезе в наказателното поле и там беше фаулиран от вратаря Николов. Той получи червен картон и остави отбора си с човек по-малко, а съдията отсъди дузпа, която беше реализирана от Тончев.