Всички резултати от първия кръг на турнира за Купата на България

Три аматьорски отбора продължиха напред

17:43 КРАЙНИ РЕЗУЛТАТИ В СРЕЩИТЕ ОТ ПЪРВИЯ КРЪГ НА ТУРНИРА ЗА КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ:

2:1 Любенов (34)

Нефтохимик 1962 (Бургас) - Спартак 1918 (Варна) 8:7 след дузпи (0:0 в редовното време и продълженията)

7:0 Димитров (88)

Сливен 2000 - Несебър /в Несебър поради наказание с лишаване от домакинство на Сливен/ 0:1

Урвич 1960 (Долни Пасарел) - Чавдар (Етрополе) 0:5

17:29 Дузпи се изпълняват на мача Нефтохимик - Спартак (Вн)!

17:28 FT Спортист (Своге) победи финалиста от 2010 г. Черноморец-Поморие с 3:0 след продължения и си върна за загубата на баражите през лятото тази година!

17:27 FT Пирин (ГД) победи с 2:0 след продължения Доростол и продължава в следващия кръг!

17:23 Спортист (Своге) отбеляза трети гол при домакинството на Поморие, които са с човек по-малко - 3:0! В 116-ата минута пада третото попадение за шоколадите

17:22 Пирин (ГД) вкарва втори гол на Доростол - 2:0. Голмайстор е Николай Димиров в 115-ата минута!

17:09 Спортист (Своге) вкарва втори гол на Поморие - 2:0 (96' и 102') в продълженията

17:07 Пирин (Гоце Делчев) повежда с 1:0 на Доростол в продълженията! Виктор Шишков е голмайстор в 104-ата минута

17:00 Спортист (Своге) повежда на Черноморец-Поморие с 1:0 в продълженията!

РЕЗУЛТАТИ В МАЧОВЕТЕ ОТ ПЪРВИЯ КРЪГ:

Пирин (Земен) - Любимец 0:6

Чавдар (Бяла Слатина) - Добруджа 2:3

Етър 1924 (Велико Търново) - Академик (София) 2:1

Нефтохимик 1962 (Бургас) - Спартак 1918 (Варна) 0:0 (играят се продължения)
Златев изпусна дузпа за Нафтата

Локомотив (Горна Оряховица) - Септември (Симитли) 1:3

Пирин (Гоце Делчев) - Доростол 2003 (Силистра) 0:0 (играят се продължения)

Тунджа 1915 (Ямбол) - Бдин (Видин) 7:0

Сливен 2000 - Несебър /в Несебър поради наказание с лишаване от домакинство на Сливен/ 0:1

Спартак 1919 (Плевен) - Раковски 2011 (Раковски) 2:0

Ботев (Пловдив) - Малеш (Микрево) 2:1

Спортист 1924 (Своге) - Черноморец (Поморие) 0:0 (играят се продължения)

Чепинец (Велинград) - Ботев (Козлодуй) 0:1

16:57 FT В Горна Оряховица Септември Симитли победи местния Локомотив с 3:1 след пълен обрат!

16:55 В Гоце Делчев Пирин и Доростол играят продължения!

16:54 FT Добруджа победи Чавдар (Бяла Слатина) с 3:2 като гост и се класира за втория кръг!

16:53 FT Край на мача в Земен: Пирин - Любимец 6:0

16:52 FT Край на мача във Велико Търново! Етър победи Академик (София) с 2:1 и се класира за втория кръг!

16:52 В Земен резултатът вече е 6:0 за Любимец срещу местния Пирин!

16:50 Спортист (Своге) и Черноморец-Поморие завършиха 0:0 и ще играят продължения! Вратарят Християн Славов от Черноморец беше изгонен още през първото полувреме и поморийци играха с човек по-малко почти цял мач!

16:49 FT Несебър победи Сливен с 1:0. Двубоят се игра в Несебър поради наказание с лишаване от домакинство на Сливен

16:48 FT Ботев (Козлодуй) победи Чепинец (Велинград) с 1:0 като гост!

16:47 Нефтохимик и Спартак (Вн) не си вкараха гол и ще играят продължения!

16:47 FT Ботев (Пд) победи Малеш (Микрево) с 2:1!

16:45 Продължения се очертават на мачовете Пирин (ГД) - Доростол, Нефтохимик - Спартак (Вн) и Спортист (Своге) - Черноморец-Поморие. Навсякъде е 0:0

16:44 Любимец вкарва 5-и гол на Пирин в Земен!

16:42 Спартак (Плевен) вкарва втори гол на Раковски 2011! За 2:0 голмайстор е Кунчев в 83-ата минута!

16:41 Добруджа повежда с 3:2 срещу Чавдар в Бяла Слатина! Голмайстор е Ивайло Лазаров в 80-ата минута

16:38 Нефтохимик изпусна дузпа срещу Спартак Варна в Долно Езерово. Златев стреля по земя в обратния ъгъл на вратаря, топката облиза гредата и излезе в аут!

16:36 Любимец вкарва четвърти гол на Пирин в Земен и вече води с 4:0!

16:35 Ботев (Козлодуй) повежда на Чепинец (Велинград) с 1:0. Голът за гостите на мача в Ракитово пада в 76-ата минута!

16:34 Пирин (Земен) изпуска дузпа в мача срещу Любимец. Резултатът все още е 3:0 в полза на гостите от Любимец!

16:27 Чавдар (Бяла Слатина) изравнява на Добруджа за 2:2! Милен Тонев е голмайстор в 71-ата минута. Ако така завърши мачът, то ще се играят продължения. Ако и тогава има равенство, ще се пристъпи към дузпи

16:23 Тунджа Ямбол вече води с 5:0 на Бдин Видин! Последните двама голмайстори са Георги Христов (62) и Станимир Баев (65)

16:17 Септември (Симитли) вкарва трети гол на Локомотив в Горна Оряховица и резултатът там е 3:1. Хеттрик на резервата Калоян Стоянов. Третото попадение е в 58-ата минута

16:09 Два гола падат в Горна Оряховица, където Септември (Симитли) осъществява пълен обрат до 2:1 срещу местния Локомотив. Головете са на Калоян Стоянов в 49-ата и 51-ата минути

16:08 Несебър повежда на Сливен с 1:0 в 53-ата минута

16:06 Малеш изравни на Ботев в Пловдив - 1:1. Венцислав Стоянов е голмайстор в 53-ата минута

16:03 Разбираме, че Локо (Горна Оряховица) са повели с 1:0 срещу Септември (Симитли) в края на първото полувреме. Голмайстор е Тодор Господинов в 43-ата минута

16:01 Ботев (Пд) повежда на Малеш (Микрево)! Курдов бележи в 48-ата минута за 1:0

2:0 Стефанов (25)

Спартак 1919 (Плевен) - Раковски 2011 (Раковски) 1:0 (непотвърден)

Ботев (Пловдив) - Малеш (Микрево) 0:0

Спортист 1924 (Своге) - Черноморец (Поморие) 0:0

Чепинец (Велинград) - Ботев (Козлодуй) 0:0

15:38 Академик вкарва гол на Етър и намалява изоставането си на 1:2. Голмайстор е Атанас Любенов в 34-ата минута от свободен удар

15:37 Чавдар (Бяла Слатина) намалява изоставането си срещу Добруджа. Белослатинци вкараха за 1:2 в 33-ата минута чрез Тихомир Тодоров от дузпа

15:35 Черноморец-Поморие остава с човек по-малко в Своге срещу местния Спортист!

15:34 Етър повежда с 2:0 срещу Академик (София)! Гол на Александър Младенов в 32-ата минута

15:31 Втори гол за Тунджа (Ямбол) срещу Бдин (Видин) - 2:0. Първият гол беше дело на Валентин Вълков в 12-ата минута, а вторият - автогол на Антоан Стефанов в 25-ата минута!

15:24 Спартак (Плевен) води на Раковски 2011 (Раковски) с 1:0 с гол на Григоров в 4-ата минута

15:22 Тунджа (Ямбол) води на Бдин (Видин) с 1:0

15:17 Етър повежда на Академик (София) с гол на Ивайло Димитров в 13-ата минута!

15:16 Добруджа повежда с 2:0 на Чавдар в Бяла Слатина. Голмайстор Васил Тачев в 12-ата минута!

15:15 В Земен се очертава разгром. Любимец води на местния Пирин с 3:0!

15:14 Добруджа повежда на Чавдар в Бяла Слатина! Голмайстор е Валери Михайлов в 9-ата минута!

15:10 След около 10 минути игра по стадионите няма нито един гол!

15:00 НАЧАЛО НА СРЕЩИТЕ:

Пирин (Земен) - Любимец

Чавдар (Бяла Слатина) - Добруджа

Етър 1924 (Велико Търново) - Академик (София)

Нефтохимик 1962 (Бургас) - Спартак 1918 (Варна) – с подробно чат-описание в Novsport.com

Локомотив (Горна Оряховица) - Септември (Симитли)

Пирин (Гоце Делчев) - Доростол 2003 (Силистра)

Тунджа 1915 (Ямбол) - Бдин (Видин)

Сливен 2000 - Несебър /в Несебър поради наказание с лишаване от домакинство на Сливен/

Спартак 1919 (Плевен) - Раковски 2011 (Раковски)

Ботев (Пловдив) - Малеш (Микрево)  - с подробно чат-описание в Novsport.com

Спортист 1924 (Своге) - Черноморец (Поморие)

Чепинец (Велинград) - Ботев (Козлодуй)

14:56 Стартовите състави на Ботев Пд и Малеш вижте ТУК

14:40 Стана ясен стартовият състав на Етър за мача срещу Академик (София): Рашков, Кямил, Макенджиев, Русев, Томаш, Георгиев, Апостолов, Русков, Ал. Младенов, Ст. Младенов, Ив. Димитров

Резерви: Цанков, Сечков, Анев, Караиванов, Меестер, Райнов, Самба

14:37 Двубоите Нефтохимик - Спартак (Варна) и Ботев (Пловдив) - Малеш (Микрево) може да следите подробно в Novsport.com. За морското дерби кликнете ТУК, а за срещата на Колежа - ТУК

14:33 Стартовият състав на Добруджа за гостуването на Чавдар (Бяла Слатина): 92. Радосвет Христов, 3. Младен Димитров, 13. Денис Судин, 18. Танер Юзню, 2. Михаил Паскалев, 15. Сашо Джилянов, 23. Филип Филчев, 22. Валери Михайлов, 24. Венцислав Желев (к), 29. Васил Тачев, 5. Явор Колев.

14:29 Стана ясен стартовият състав на Доростол за мача срещу Пирин в Гоце Делчев:
1. Тодор Тодоров, 8. Михаил Петров, 9. Румен Александров, 10. Ерхан Мехмед, 21. Мирослав Начев (к), 12. Горан Чуркин, 11. Мариян Генов, 17. Йозгю Хаджи, 15. Боян Николов, 20. Ерсен Осман, 22. Екундайо Джайеоба

14:22 В  състава на Доростол за срещата с Пирин (Гоце Делчев) се завръщат част от бойкотиращите срещу Самир Селимински футболисти, след като се разбра че последният е отстранен временно и отборът ще бъде воден от Румил Жотев

14:17 Румен Димов е утвърден за старши треньор на представителния отбор на „Спартак” (Варна), потвърди днес сайтът на клуба. Завръща се и бившият изпълнителен директор Живко Великов. Длъжността, която ще заеме той все още не е уточнена. Групата на "Спартак" за мача с Нефтохимик:
вратари: М. Марков, Д. Златинов (от юношите);
защитници: Д. Дончев, Б. Илиев, Л. Венков, Г. Луго, М. Михалев, Г. Динков;
халфове: М. Петров, Р. Тодоров, Г. Костадинов, Д. Кателиев, И. Илчев, Б. Беадиров, Ст. Желязков, Д. Димов;
нападатели: Д. Андреев, Ян. Смирнов.

Наказан за 2 срещи е Вл. Мирчев, а Ст. Иванов, Пл. Иванов, Ив. Александров, Г. Станчев и вратарят Г. Славов са контузени и също ще пропуснат мача.

14:02 Ето и съдийските назначения за днешните мачове:

ПИРИН /Земен/  -  ЛЮБИМЕЦ /Любимец/ ДИМ.БУРОВ  СТ. ДИМИТРОВ  ДЕЯН ГЕОРГИЕВ  Сф Пз Пз

4-ти   Ц. МИНДАЛОВ  Пз

ЧАВДАР /Б.Сл./  -  ДОБРУДЖА /Дч/   Г. ДАВИДОВ  КР.КАНДИЛАРОВ  Н. ВАСИЛЕВ                        ВТ

4-ти   П. ПЕТКОВ ВТ

ЕТЪР /В.Т/  -  АКАДЕМИК /Сф/           М. ЙОРДАНОВ  ХР. ГАНЕВ  МИР. МАРКОВ                    Рз Рс Рс

4-ти   ИВ. ЗАНЕВ Рс

НЕФТОХИМИК /Бс/  -  СПАРТАК  /Вн/  П. ТЮТЮНДЖИЯН  СТ. ДЕЛЧЕВ  МАР. ГЕОРГИЕВ                Хс

4-ти   ДИН. ТЕРЗИЕВ СтЗ

ЛОКОМОТИВ /Г.О./  -  СЕПТЕМВРИ /Сим/  П. ДОРОВСКИ  АН. НИКОЛОВ  С. ПЕЦАНОВ                     Пл

4-ти   Г. ГИНЧЕВ ВТ

ПИРИН  /Г.Д/  -  ДОРОСТОЛ /Сс/        КР. ПОПОВ  ДИМ.МАНОЛОВ  ИР. БОДУРОВ                           Пд

4-ти  БОЯН СЛАВКОВ Пд

ТУНДЖА  /Яб/  -  БДИН  /Вд/               ДР. ДРАГАНОВ  ПЛ.ХАДЖИЙСКИ  РАД. ШИКОВ                 Вн

4-ти   ВАЛ. СТАНЧЕВ Сл

СЛИВЕН  -  НЕСЕБЪР                          ВЛ. ОВЧАРОВ  РУМ. ИВАНОВ  Р. ФИСИНСКИ                        См

4-ти  Й. ПЕТРОВ Пд

СПАРТАК  /Пл/  -  РАКОВСКИ /Рак/   АДР. ПЕТРОВ  ВЛ. ВЛАДИМИРОВ  ДИМ.СТОИЛОВ         Сф Кн. Кн

4-ти    ПАВЕЛ МИЧЕВ Гб

БОТЕВ /Пд/  -  МАЛЕШ /Микрево/       М.ДИМИТРОВ  АНТ.ТОНЧЕВ  К.ЕНЕВ                                   СтЗ

4-ти   АНГ. ДИМИТРОВ Бс

СПОРТИСТ /Св/  -  ЧЕРНОМОРЕЦ /ПОМ/Н. ПОПОВ  СВ.СИМЕОНОВ  Г. КАРАКОЛЕВ                          Сф

4-ти   П. ДЖУГАНСКИ Сф

ЧЕПИНЕЦ /Вел/  -  БОТЕВ /Козлодуй/ ВАЛ. ДИКОВ  ТР. ДИМИТРОВ  Н. ЧАКЪРОВ                              Пд

4-ти   АТ. КОСТАДИНОВ Пд

14:00 Дисциплинарната комисия към футболната ни централа наказа за един мач вратаря на Добруджа Николай Марков. Така титулярният страж на добричлии ще пропусне срещата с Чавдар (Бяла Слатина)

13:01 Чепинец (Велинград) и Ботев (Козлодуй) ще играят на стадиона в Ракитово. Входът за мача е свободен. Домакините ще бъдат в пълен състав

12:52 Вход свободен на стадион "Христо Ботев", където Ботев (Пд) ще играе срещу Малеш (Микрево). Веднага след края на мача ще се състои среща на членовете на Сдружение ПФК Ботев, на която ще се обсъди организацията на празненствата по повод 100-годишнината на клуба. Срещата започва в 18.00 часа в хотел „Империал”.

12:49 Двубоят между Спартак (Плевен) и Раковски 2011, който е наследник на Марица (Пловдив), ще се играе на стадион "Плевен", а не на стадион "Белите орли", както беше съобщено по-рано.

12:46 Пирин (Гоце Делчев) ще излезе с титулярния си състав срещу Доростол. Цените на билетите остават с цени от 2 лв.

12:42 В Земен се очаква целият град да бъде на игрището на местния Пирин, който посреща Любимец. По принцип в града от Пернишка област срещите се радват на голям интерес.

12:41 В Горна Оряховица, където местният Локомотив посреща Септември (Симитли), входът за ученици и пенсионери ще бъде свободен. Двубоят се очаква с огромен интерес, въпреки работния ден.

12:40 Етър няма никакво намерение да подценява турнира за Купата на България и ще излезе с основния си състав срещу Академик, пише сайтът на клуба от старата столица. „Виолетовите“ приемат столичния тим от 15:00 ч. на стадион „Ивайло“.

12:26 Стана ясен стартовият състав на Бдин (Видин), който е съставен само от юноши. Неизяснената ситуация в отбора покрай изборите са накарали ръководството на клуба да използва перспективни играчи, продукт на школата. Иначе Купата на България не е приоритет за тима от Видин. Ето и стартовия състав на Бдин: 1. Валентин Александров, 77. Кристиян Любомиров, 17. Владислав Ганчев, 44. Панимир Александров, 93. Антоан Стефанов, 88. Даниел Иванов, 6. Иван Цанков, 99. Чавдар Тодоров, 3. Александър Кирилов, 11. Марио Тонев, 9. Денис Николов

12:00 Отборът на Бдин (Видин) е с юношите в Ямбол. Видинчани едва осигуриха пътуването си за мача с Тунджа. В последния момент техният титулярен състав не се е качил в автобуса.

Днес ще се изиграе основният куп мачове от първия кръг на турнира за Купата на България. Срещите са от 15:00 ч. Безспорното дерби противопоставя морските Нефтохимик и Спартак (Варна). Другият гвоздей е Ботев (Пд) – Малеш (Микрево), които се състезават в „Б” група. Двата мача ще проследим подробно за Вас. Ще положим всички усилия, за да сте информирани и то на живо за развоя на всички останали битки.

Същинската фаза на надпреварата започна вчера с мача Урвич 1960 (Долни Пасарел) – Чавдар (Етрополе), завършил с победа за гостите с 5:0.

Днес, 15:00 ч:

Нефтохимик 1962 (Бургас) - Спартак 1918 (Варна) – с подробно чат-описание в Novsport.com

Ботев (Пловдив) - Малеш (Микрево)  - с подробно чат-описание в Novsport.com

Регламент:
 - В този кръг участват 12-те представителя на ЗС от Предварителната фаза и
20-те отбора от двете "Б" ФГ.
 - 32-та отбора чрез пълен жребий се разпределят в 16 двойки.
 - Домакини в двойките са отборите от по-ниско ниво, а при отбори от едно
и също ниво домакинството се определя чрез жребий.
 - Победителите в този етап се излъчват в елиминации в една среща. При
равенство в редовното време се играят две продължения по 15 минути, а при
ново равенство в края на продълженията се изпълняват дузпи.
 - 16-те победителя продължават в следващия кръг.

Забележка:
Поради малък брой желаещи отбори ЗС на БФС - Варна излъчва само два представителя в Предварителната фаза на турнира - Черноморец (Балчик) и Добруджански спортист (Стефан Караджа). Преди жребия за Първи кръг и тези два отбора също се отказват от участие в същинската фаза на турнира. Така в жребия за Първи кръг участват 29 отбора, разпределени в 13 двойки, а три отбора по жребий почиват и се класират директно за 1/16 финалите. Това са Верея (Стара Загора), Банско и Сливнишки герой.
Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Официално: Столична община поиска „Герена“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона