Елитните отбори на Берое с две победи в Бургас

Юношите до 19 г. се наложиха с 1:0 над „Нефтохимик“, а тези до 17 г. разгромиха с 4:0 „Черноморец“

Днес отборите на „Берое“, които се състезават в Елитните групи до 19 г. и до 17 г., постигнаха победи като гости в Бургас. Юношите до 19 г. се наложиха с 1:0 над „Нефтохимик“, а тези до 17 г. разгромиха с 4:0 „Черноморец“.

Единственото попадение за „Берое“ U19 бе дело на Васил Василев, който бе точен в 75-та минута на двубоя от 10 кръг на Елитната група до 19 г. След този успех момчетата на Иван Гаджев заемат 9 място във временното класиране с актив от 13 т. В следващия кръг те ще излязат срещу „Монтана“, а двубоят е насрочен за 30 октомври.

„Берое“ U17 отбеляза цели 4 гола във вратата на „Черноморец“ също в мач от 10 кръг, но на Елитната група до 17 г. През първата част падна едно попадение, което бе дело на Костадин Пеев в 15-та минута. Божидар Димитров удвои преднината за своя тим в 50-та, а Денислав Станчев направи 3:0 в 59-та минута. Данчо Свиленски оформи крайния резултат в 68-та минута. Така тимът, воден от Атанас Димитров събра актив от 8 т. и се намира на 12 място във временното класиране. В следващия си двубой „Берое“ до 17 г. приема „Пирин“ (Благоевград) също на 30 октомври.

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец