Националите до 19 г. паднаха нелепо от Полша

Поляците ни вкараха в 93-ата минута за 1:0, Люксембург шокира домакина Кипър в нашата група

Българският национален отбор по футбол до 19 години стартира участието си в първия квалификационен кръг за Евро 2016 в Германия с нелепа загуба с 0:1 от Полша в Група 3.

Срещите от нашата група се играят в Кипър. На стадион „Пафиакос” в град Пафос, момчетата на Светослав Тодоров се бяха насочили към нулево реми, но в 93-ата минута Карол Свидерски донесе победата на поляците след пас на Йожвияк.

В другата среща от нашата група домакините от Кипър паднаха шокиращо с 1:2 от Люксембург. Така Полша и Люксембург са начело в групата с по 3 точки, а България и Кипър са без актив.

Възпитаниците на Светослав Тодоров започнаха отлично и можеха рано да поведат в резултата, но Божидар Краев и Тонислав Йорданов не бяха точни. До края на първата част Тонислав Йорданов пробва шут, но не намери очератнията на вратата, а изстрел на капитанът Александър Георгиев бе спасен от Драговски.

След почивката действията се развиваха предимно в центъра на терена, като двата отбора не рискуваха излишно. Нападателят на Ягелония Бялисток Карол Свидерски бе най-активният в полските редици и на няколко пъти опита да преодолее Михайлов, но стражът успя да спаси негов удар в 69-та минута.
Във втората минута от 3-минутното продължение, дадено от съдията, националите можеха да вкарат, но шут на Лясков бе спасен от Драговски.

60 секунди по-късно Свидерски оформи крайното 0:1 след подаване на Йозвиак.

Следващият мач на България е срещу Люксембург в петък от 14:30 часа на стадион "Пафиакос" в град Пафос.

България U19 - Полша U19 0:1

0:1 Свидерски '90+3