Чикаго Булс победи драматично Лейкърс с кош в последните секунди (видео)

Отборът на Чикаго Булс победи Лос Анджелис Лейкърс с 88:87 в драматична среща при старта на сезона отвъд океана. Срещата се игра в зала Стейпъл Сентър в Лос Анджелис.

Двубоят започна равностойно, като и двата тима имаха доста успешна резултатност при стрелбата под коша. Първата част завърши с минимална преднина за гостите – 22:20.
Втората премина също под диктовката на Булс, които успяха да дръпнат напред в резултата и се оттеглиха на почивка с аванс от 7 точки.

Второто полувреме обаче беше далеч по-драматично. Домакините от Лейкърс, водено от звездите си Пол Гасол и Коби Брайънт спечелиха убедително третата част с 20:12 и поведоха в резултата с една точка, оставяйки интригата за последната част жива.

Двата тима вървяха кош за кош до самия край на сблъсъка. 4.8 секунди Дерик Роуз вкара победния кош за 88:87. Лейкърс се опита да отвърне на предизвикателството, но чудесен чадър на Денг предотврати почти сигурен кош на Коби Брайънт секунда преди края.

Така съставът на Чикаго Булс стартира с успех сезонът в НБА.

Най-резултатен за победителите стана Роуз с 22 точки и 5 асистенции, докато за домакините това беше Брайънт с 28 точки и 6 асистенции.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)