Пламен Кралев 13-ти в Португалия

Сутринта в квалификацията българинът даде 17-о време, след като 10 мин след началото на сесията заваля дъжд и много от пилотите останаха без бързи обиколки

Пилотът във Формула 2 Пламен Кралев завърши на 13-о място във второто състезание на пистата "Алгарве” в Португалия. Сутринта в квалификацията българинът даде 17-о време, след като 10 мин след началото на сесията заваля дъжд и много от пилотите останаха без бързи обиколки.

Пилотът стартира добре и още в първия завой успя да изпревари Партива Сурешуарен, след което се възползва от битката на трима конкуренти пред него и се изкачи до 12-о място. Кралев направи много красива маневра, изпреварвайки в един завой шампиона на Формула 3 Евросерии Алекс Фонтана и Дейвид Жу.

В края на състезанието обаче българинът бе с много износени гуми и се завъртя, но успя да продължи и завърши 13-и. Следващият кръг от шампионата е на Гран при трасето "Нюрбургринг” – от 25 до 27 май.