Ямбол победи Черно море и поведе в серията за бронза

Джон Офоегбу бе най-резултатен за ямболии в днешния двубой – 26 точки

Ямбол спечели при домакинството си на Черно море (Варна) с 97:79 и поведе с 1:0 победи в серията за определяне на носителя на бронзовите медали в Националната Баскетболна Лига през сезон 2011/12. Мач №2 е на 23-и май в морската ни столица от 18:00 часа.

Джон Офоегбу бе най-резултатен за ямболии в днешния двубой – 26 точки, Станислав Говедаров приключи с „дабъл-дабъл” – 24 точки и 10 борби, а Мартин Дурчев реализира 19 точки.

Тихомир Желев вкара 21 точки за „моряците”, а Георги Давидов и Александър Янев приключиха съответно с по 12 и 10. Първото полувреме на срещата бе изключително равностойно, като двата отбора си размениха лидерството на няколко пъти, а на почивката възпитаниците на Иван Чолаков имаха крехък аванс от 52:51.

Всичко в този двубой бе решено през третата четвърт, когато домакините поеха пълен контрл въеху събитията на терена, а Офоегбу и Дурчев бяха неудържими и разликата бързо скочи на 13 точки – 78:65.

В заключителните десет минути варненци се опитаха да се върнат в мача, но този път капитанът на Ямбол Станислав Говедаров се разигра и след поредица от успешни стрелби гарантира победата на тима си – 97:79.

ОБЗОР: Балкан би Черноморец с точка разлика