Безредици, ракети и факли спряха за половин час дербито на Стокхолм

Бразилец набута хеттрик в мрежата на Юргорден в атрактивен мач, завършил 4:2 за Хамарби след обрат

Дербито на Стокхолм между Хамарби и Юргорден беше прекратено за 30 минути, след като феновете на Юргордер започнаха да хвърлят ракети и факли по терена в момент, когато съперниците им вкараха четвърти гол в мача. Хамарби изоставаше с 0:2 в началото на мача, но бързо изравни и след това направи обрат до 4:2, а бразилецът Ромуло Кабрал реализира хеттрик.

По ирония на съдбата, двата отбора си поделят стадион Теле 2 Арена в южната част на Стокхолм, бяха призовани да излязат от терена от служителите по сигурността. Опасността да бъдат изгорени съществуваше, след като доста от ракетите и димките паднаха в единия ъгъл на терена. Няколко от феновете на Юргорден пък не издържаха на рецитала на Ромуло и също нахлуха на терена, за да търсят саморазправа с играчите на своя тим.

Съдиите и дежурния делегат изчакаха около 30 минути, за да се успокои обстановката, след което мачът беше доигран в оставащите си 11 редовни минути.

Хамарби се придвижи на 8-о място в класирането с 38 точки след 26 кръга. Юргорден има 34 и заема 10-а позиция, но отборът беше в доста по-трудна ситуация преди три месеца, дори застрашен от изпадане. След назначаването на бившия играч на Манчестър Юнайтед Марк Демпси за треньор обаче отборът спечели 6 победи в 10 мача и се придвижи далече от опасната зона.