Спортика загуби с 1:6 от Олимпия (Сф) в първата си контрола

Женският футболен отбор на Спортика (Благоевград) загуби с 1:6 от Олимпия (Сф) в първата си контрола от предсезонната подготовка, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград. Единственото попадение за благоевградчанки вкара Мирослава Григорова в 26-ата минута на мача. Срещата, която се игра в Мурсалево, по нищо не предвещаваше такъв развой, дори възпитаничките на младия треньор Емил Кърцелски доминираха през първите 45 минути на мача.

Още в 8-ата минута сръбкинята в състава на столичния клуб Радка Живкович след пробив по дясното крило нацели гредата. Две минути по-късно топреализаторката на благоевградския клуб Гергана Мазнева бе изведена на стрелкова позиция но ударът и премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на гостите. В 26-ата минута след чудесна триходова комбинация домакините излязоха напред в резултата. Тогава след разиграване между Мазнева и Пеовска завърши с прострелен удар на Мирослава Григорова за 1:0. Радостта на благоевградчанки обаче не бе за дълго. Само пет минути след гола младият отбор на Емил Кърцелски допусна изравнянване.

Тогава след групова грешка в отбраната позволи на Софка Арсова от гостуващия тим да изравни. При резултат 1:1 завърши и първото полувреме на приятелската среща. През втората част си пролича класата на гостите от София и те показаха, че не напразно са втори в класирането на Държавното първенство по футбол за жени. В 51-ата минута след центриране от корнер Райна Филипова си отбеляза ефектен автогол с който даде тласък на головата серия, която последва във вратата на благоевградчанки. Само няколко минути по късно най-добрата на терена Радка Живкович се разписа за втори път и доведе резултата до 1:3 в полза на Олимпия. В 64-ата минута Силвия Станева вкара за 1:4, а останалите две попадения в мача бяха дело на Магдалена Ганкова и Ева Иванова съответно в 71-ата и 75-ата минута на двубоя.

Разгромната загуба на благоевградчанки съвсем не е отражение на играта, която демонстрираха младите сътезателки на Кърцелски. Все пак това бе едва първата проверка на отбора и то срещу един от лидерите в първенството. Друга причина за загубата е отсъствието в този мача на двете титулярни вратарки. Първата от тях Павлета Бошкова е болна, докато националната състезателка до 19 години Станимира Матарова е на подготовка с отбора на НСА в Турция. Това принуди наставника на клуба от Благоевград да експериментира и да заложи на полеви играчи на вратарския пост.

До началото на шампионата при жените отборът на Спортика ще опита да уреди още две контроли, като евентуалните спаринг партньори ще бъдат от Гърция, а самите срещи също ще се играят в южната ни съседка.

Костадин Димитров подписва довогорите за довършването на стадионите на Локо Пд и Ботев Пд