Англия с нова победа и най-добър старт в историята си

Англия постигна четвърта поредна победа в световните квалификации, след като се наложи над Беларус с 3:1 като гост в Минск. Това е най-добрият старт за английския национален отбор в световни квалификации в цялата му история.

Стивън Джерард изведе гостите напред в резултата в 12-ата минута след топовен удар от около 30 метра. В 29-ата минута обаче Беларус изравни чрез Ситко.

Малко след подновяването на играта Уейн Рууни даде нова преднина на Англия. Той се възползва от подаване на Емил Хески. Отново Рууни оформи крайното 3:1 след чудесен пас на Стивън Джерард 16 минути преди края.
Дейвид Бекъм се появи в игра едва в 88-ата минута.
Така Англия има пълен актив от 12 точки в Група 6, пред Хърватия със 7, Украйна със 7 /-1 мач/, Беларус с 3 /-1/, Казахстан с 3 и Андора с 0 точки.