Черноморец победи Ботев (Пд) в атрактивен мач на "Лазур" - 2:1

Черноморец победи Ботев (Пд) с 2:1 в много приятен за гледане мач от 16-ия кръг на „А” група, в който головите положения се редяха едно след друго. Тимът на Балъков показа много нападателна игра, а Ботев също допринесе за качествения мач преди да отпадне физически, предаде кореспондентът на Novsport.com

Началото на мача бе вихрено, а „акулите” започнаха с атаките от първите минути. Бяха изминали 12 минути от началото, когато Стоимирович проби отляво и върна към Фернандес, чийто удар бе спасен от Арсов, но Платини притича и заби топката в мрежата – 1:0.

Само 9 минути по-късно гостите стигнаха до корнер, след който топката се озова в Тимонов, който с невероятен удар заби топката неспасяемо зад гърба на Стоянов – 1:1.

В следващите минути Фернандес изпусна две мнго добри възможности за гол, за да се стигне до 36-ата минута, когато Платини получи пас на празна врата от Карбони и отбеляза втория си гол в мача – 2:1.

През втората част домакините установиха пълен контрол върху мача, а Фернандес се отличи с нова серия фрапантни пропуски.  В 61-ата минута аржентинецът получи топката сам срещу Арсов, финтира го, но не можа да прати топката в мрежата, като се спъна и провали сигурен гол.

От средата на втората част гостите отпаднаха физически и позволиха на Платини и компания да редят положение след положение. Между 71-ата и 73-ата минута бургазлии имаха три отлични шанса да решат мача, но Божилов и Крумов не успяха да вкарат трети гол.

Гостите от своя страна нямаха никакви шансове да вкарат гол през второто полувреме и тепърва ще трябва да показват, че имат сили да се спасят от изпадане в „Б” група.

Черноморец събра 22 точки след този мач и излезе на 7-о място, докато Ботев остава сред изпадащите с актив от 15 точки.
Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец