Победоносното завръщане на Иван Цветков (ВИДЕО)

Станислав Костов даде две асистенции, а Цветков вкара победния гол при обрата на Пирин с 2:1 над Монтана

С първия гол на Иван Цветков след завръщането му на терена Пирин направи пълен обрат и победи Монтана с 2:1 на стадиона в Ловеч. Даниел Генов наказа предишния си отбор в 14-ата минута и даде аванс на Монтана, но след две асистенции на Станислав Костов първо Даниел Младенов изравни, а в края Иван Цветков донесе огромна радост на гостуващата агитка с точен удар отблизо.

Пирин няма загубена точка през пролетта след успеха над Левски на старта и е девети с 25 точки. Монтана си остана на последното 14-о място с 9.

Под 100 души гледаха срещата, като през цялото време агитката на Пирин, пристигнала организирано с автобус от Благоевград, не спря да подкрепя своя отбор.

Пирин започна със самочувствие и разиграваше повече, но Монтана подсказа, че има потенциал на контраатаки в 10-ата минута, когато Андреас Васев получи хубав пас по дясното крило и поднесе идеално за Стивън Петков, който от 2-3 метра фронтално нацели вратаря Макенджиев.

Това беше предупреждението за „орлетата”, а наказанието дойде в 14-ата минута. Стивън Петков много елегантно с петичка от въздуха свали за Даниел Генов, който подмина подхлъзналия се в най-неподходящия момент Кощърна и по диагонала ниско отбеляза за 1:0. Така Дани Генов наказа предишния си отбор.

Пирин нямаше късмет да изравни веднага, защото само две минути по-късно топовно воле на капитана Юлиян Попев извън наказателното поле звучно тресна напречната греда.

Тони Тасев получи спорен жълт картон за симулация пред наказателното поле на Монтана, а гол на Стивън Петков беше отменен с явна засада от над два метра.

Крачка не стигна на Стивън Петков да засече удобно центриране отдясно, а първата част завърши с много спорна засада при нов пас за Петков зад защитата на Пирин.

Андреас Васев изпусна добра възможност за Монтана секунди след подновяването на играта.

Пред другата врата гредата за втори път попречи на Пирин и Слави Костов нацели сглобката с глава след корнер на Аймен Суда.

След час игра Милен Радуканов пусна ветерана Иван Цветков на мястото на неубедителния Тони Тасев и само минута по-късно „орлетата” изравниха. Голяма заслуга имаше Станислав Костов, който се пребори с Бамба и центрира от аутлинията вляво, а Даниел Младенов насочи умело към далечния долен десен ъгъл за 1:1.

20 минути преди края резервата Башлиев така стреля с воле от въздуха, че прехвърли трибуната с феновете на Пирин и изкара топката извън стадиона в Ловеч.

Друга резерва – Атанас Илиев, имаше добър шанс за Монтана, но Румен Сандев се хвърли с тяло пред топката и блокира изстрела.

В 86-ата минута дойде момент, чакан дълго от феновете на Пирин. Станислав Костов използва лошо изчистена топка и с глава изведе Иван Цветков зад защитата, а Вуйчо Ваньо в типичния си елегантен стил просто леко прехвърли вратаря отблизо в десния ъгъл за 2:1. Цветков отбеляза точно пред агитката на „орлетата” и отиде да празнува с нея.

В добавеното време Тодор Траянов беше близо до страхотен гол със странична ножица, но ударът му мина леко встрани.