Равенство с Черно море отдалечи Ботев от шестицата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Моряците пък направиха стратегическа крачка към горната половина на таблицата

Черно море и Ботев (Пловдив) си стиснаха ръцете след 1:1 във ветровита Каварна. Срещата бе от 24-ия кръг на Първа лига, след която 4 точки делят пловдивчани от шестицата два кръга преди края на редовния сезон.

Лъчезар Балтанов откри в 10-ата минута за „канарчетата”, които можеха да се възползват от грешката на Дунав срещу Локо (Пловдив) (1:1) вчера. Но две минути по-късно Марек Кузма изравни и на практика фиксира ремито.

Във ветровита Каварна положенията бяха малко. Моряците на Георги Иванов, който изтърпяваше последен мач от своето наказание, пък можеха да се бетонират в горната половина при успех. Но, както изглежда, равенството напълно ги задоволи.

Черно море не можеше да разчита на трима важни свои играчи – Георги Илиев, Бакари и Стефан Станчев. Ботев бе в Каварна без Антонио Вутов и Серкан Юсеин, но Омар Косоко и Яя Меледже се върнаха в групата.

Моряците започнаха по-добре, но Ботев вкара първи. Силният вятър попречи на Войтех Щром да изрита далеч напред. Гостите отнеха, като Неделев изведе Балтанов, а доскоро контузеният халф на „жълто-черните” разпечата вратата на Черно море със силен удар отдясно в наказателното поле.

Черно море реагира и само две минути по-късно изравни. Бърза атака с три подавания разсече защитата на гостите. Венков, който играеше своя мач №300 в елита, пусна успоредна на голлинията топка и Марек Кузма само я насочи в опразнената мрежа, отбелязвайки шестия си гол този сезон.

До почивката действията се развиваха повече в половината на Ботев, като веднъж се наложи Лазар Марин да чисти от голлинията директно изпълнение на Иван Коконов от корнер. Почивката дойде при 8:1 ъглови удара за „моряците”.

В началото на втората част отново Марин трябваше да чисти от голлинията. Топката бе центрирана от корнер, Траянов я отклони към далечния ъгъл и там играчът на Ботев отново бе пласиран добре.

Гостите тръгнаха да печелят мача, защото евентуален успех ги пращаше на точка от шестия Дунав. Радослав Терзиев пропусна да засече отклонена на задната греда топка при статично положение.

А фрапиращ пропуск на Омар Косоко запази равенството. В 53-ата минута защитата на Черно море буквално проспа как той си овладя топката и остана сам срещу вратаря, но би встрани. В крайна сметка се оказа, че си е повел с ръка, което остана незабелязано от рефера.

До края темпото беше бавно, а Ботев така и не осъществи някакъв натиск.

По този начин Черно море събра 37 точки и се изкачи на 5-ото място, като има аванс от 5 пред седмия Ботев. Пловдивчани остават 7-и с 32 точки. Дунав е между тях с 36.

В следващия кръг Черно море гостува на Нефтохимик, а Ботев – на Левски.