Ботев (Пд) е първият полуфиналист за Купата на България (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Канарчета" елиминираха Пирин (Бл)

Ботев е първият полуфиналист в турнира за Купата на България.

„Канарчетата” победиха с 1:0 като гости Пирин (Благоевград) и елиминираха „орлетата”.

„Златното” попадение за пловдивчани бе дело на капитана Лъчезар Балтанов, който се разписа през първото полувреме.

Още в началните секунди мачът бе прекъснат, след като фенове на Пирин обсипаха терена с хартия.

В 6-ата минута неприятна новина сполетя треньорския щаб на домакините. Орлин Старокин се контузи и трябваше да бъде принудително заменен, като в игра влезе Даниел Младенов. До средата на първото полувреме и двата отбора не успяха да застрашат по никакъв начин вратарите. Съперниците водиха битка основно в средата на терена. Чести нарушения пък накъсаха сериозно играта. В 27-ата минута, обаче резултатът бе открит. Бризола центрира в наказателното поле, Косоко свали към връхлитащия Лъчезар Балтанов и капитанът на пловдивчани с отсечен удар откри резултата. Малко по-късно опасен удар на Станислав Костов рикошира в защитник на Ботев и топката премина над гредата, излизайки в корнер. Центриране от фаул пък можеше да изненада вратаря на Ботев, но сантиметри лишиха Пирин от изравнително попадение.

Началото на втората част бе като на първата – прекъсване на мача. Този път причина станаха феновете на Ботев, чието пиро шоу доведе до намалена видимост на терена. Почти светкавично след като срещата бе подновена, тя отново трябваше да бъде спряна, след като „зелените” привърженици също направиха димна завеса.

Ключови думи: Ботев

Рик Джонатан: Хубаво е, че има конкуренция в Лудогорец