Пирин задълбочи кризата в Нефтохимик след класическа победа в Бургас (ВИДЕО)

Бургазлии останаха без победа в плейофите и загубиха за четвърти път от шест срещи

Пирин победи с категоричното 3:0 Нефтохимик в среща от 30-ия кръг на Първа професионална лига. Гостите доминираха през цялата среща и напълно заслужено нанесоха четвърта загуба на бургазлии в последните шест мача. Два гола за успеха на „орлите“ отбеляза Даниел Младенов, а третото попадение добави Иван Цветков.

Първото полувреме бе доста скучно и освен падането на първия гол в мача, началните 45 минути не се запомниха с нищо особено. Именно в 26-та минута дойде откриването на резултата, след като Кощънра проби отдясно, навлезе в наказателното поле и успя да намери с успореден пас Даниел Младенов на метър пред вратата. Нападателят на „орлите“ нямаше проблем да отбележи и даде аванс на гостите.

На почивката Христо Янев направи две смени, променяйки облика на центъра на защитата си. Две минути след подновяването на играта Романов нацели дясната греда на Костов и това даде надежди на домакините, че могат да се върнат в мача.

В 49-та минута обаче отново Дани Младенов попари ентусиазма на Нефтохимик с втори гол. Нападателят направи хубава двойна комбинация с Цветков и останал сам срещу Янко Герогиев, успя да отбележи.

В 73-та минута Нефтохимик имаха шанс да намалят резултата, след като Костов изуспна топката при спасен удар на Хомей, но защитата в червено успя бързо да изчисти.

Гостите оформиха класическия резултат в продължението на мача, след като Иван Цветков бе намерен с дълъг пас по въздух от половината на Пирин и излязъл сам срещу вратаря не сгреши.

Така благоевградчани събраха 42 точки на първото място в своята група, а Нефтохимик остават трети с един пункт над последния Локомотив Горна Оряховица и в следващия кръг момчетата на Христо Янев ще се борят именно с железничарите за оставане в елита.