Игуаин спаси Юве от загуба в дербито, но не и историческия рекорд (ВИДЕО)

С човек по-малко Торино сложи край на серията от 33 домакински победи на шампионите и

Рекордната серия на Ювентус от 33 домакински победи в Серия „А” приключи след дербито с Торино от XXXV кръг, което завърши при резултат 1:1.

Така шампионите ще трябва да почакат поне още един кръг, за да си осигурят шеста поред титла на Италия. Те бяха на път дори да загубят срещата, но взеха точка благодарение на гол в самия край, дело на резервата Гонсало Игуаин.

Треньорът на "бианконерите" Масимилиано Алегри остави на пейката не само аржентинския нападател, но и играчи като Джанлуиджи Буфон, Джорджио Киелини и Даниел Алвеш, тъй като във вторник вечер Юве приема Монако в полуфинален мач-реванш от Шампионската лига.

Въпреки това домакините започнаха по-добре най-старото дерби в историята на италианския футбол и можеха да поведат още в началото на 164-ото му издание.

В 15-ата минута Мехди Бенатия стреля с глава след корнер, но топката срещна напречната греда и тупна точно пред голлинията.

След това пък капитанът в този двубой Леонардо Бонучи не сполучи при добавката от непосредствена близост.

Малко преди паузата пък Пауло Дибала направи двойно подаване с Марио Манджукич и имаше шанс да се разпише от близка дистанция, но Джо Харт се намеси решително и спаси.

Така почивката дойде при нулево равенство, ала малко след нея „биковете” откриха резултата.

Това се случи в 52-ата минута, когато Адам Ляич изпълни перфектно един свободен удар и топката срещна горната греда, след което премина голлинията – 1:0.

Почти веднага след това Марио Манджукич имаше възможност да възстанови статуквото, след като бе изведен в коридор от Сами Кедира, но стреля встрани от целта.

Пет минути след попадението обаче Африйе Акуа влезе грубо в краката на съперник и макар да игра първо с топката, получи втори жълт картон, а така остави домакините с човек по-малко.

Решението предизвика бурни реакции от щаба на „биковете” и техният треньор Синиша Михайлович влезе на терена, за да поиска обяснение от съдията, но също бе изгонен и трябваше да напусне резервната скамейка.

Не след дълго Томас Ринкон можеше да изравни, но не можа да улучи вратата след удар с глава от границата на вратарското поле.

В 68-ата минута Пауло Дибала отигра изключително хитро една ситуация в пеналта и остави Сами Кедира сам срещу вратаря, но германецът стреля високо над гредата от точката за изпълнение на дузпа, пропилявайки страхотна възможност.

Последваха множество пропуски на „бианконерите”, за да се стигне до добавеното време, когато Гонсало Игуаин получи пред пеналта.

С първото си докосване аржентинецът си нагласи топката, с после със силен шут я прати неспасяемо в обратния ъгъл, за да изравни резултата – 1:1.

За повече обаче нямаше време и Ювентус трябваше да се задоволи само с точката, с която вече има 85 в своя актив, с осем повече от втория Наполи преди мача Милан – Рома. Торино пък остана на девета позиция с 50 точки от 35 мача.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1