Ботев отказа Берое с три гола в Коматево (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Канарчетата" спечелиха първия плейоф с класическото 3:0

Ботев Пловдив направи сериозна крачка към финала за определянето на седмия в класирането на Първа лига, след като спечели с 3:0 първия полуфинал срещу Берое. „Канарчетата” показаха по-организирана и офанзивна игра и отбелязаха три безответни гола, като на заралии ще бъде изключително трудно в реванша в петък. Косоко откри резултата в 14-ата с брилянтен прехвърлящ удар, а Виана удвои в добавеното време. Резервата Антонио Вутов вкара в 81-ата за класиката.

Ботев и Берое показаха открит футбол, като повечето положения в атака бяха за сметката на „канарчетата”, които на почивката имаха комфортен аванс от два гола.  През първата част и двата тима имаха претенции към главния рефер Ангел Ангелов, като първо „канарчетата” искаха дузпа за игра с ръка на Пламен Тенев, а гостите искаха отмяна на попадението на Виана в края.

В 6-ата минута Бризола изпълни корнер, а Балтанов остана непокрит, но не уцели рамката на вратата. Минута по-късно Бризола бе на стрелкова позиция, но не затрудни Перниш.

В 14-ата Косоко откри резултата с фамозен гол. След контраатака нападателят получи в близост до наказателното поле, преодоля с финт Веселин Пенев и с чудесен прехвърлящ удар вкара за 1:0.

Опасностите пред вратата на пловдивчани идваха най-вече след статични положения и именно при такова в 18-ата минута Берое можеше да изравни. След центриране от корнер Мартин Райнов изпревари Георгиев и насочи към вратата, но Терзиев се намеси навреме и изби от голлинията в гредата.

В добавеното време Пламен Цонев нахлу отдясно и центрира за Виана, ударът с тяло на бразилеца хвана в крачка Перниш и резултатът стана 2:0.

Веднага след старта на второто полувреме Берое бе много близо да намаляване на изоставането. При изпълнение на фаул Тодор Неделев отклони към вратата си, но капитанът Балтанов изчисти с глава от голлинията.

Въпреки силния старт динамиката от първата част липсваше, а с това и чистите положения.

Ферарио Спасов вкара в игра Почански, Салмикиви и Като, но смените не донесоха позитиви за гостуващия тим.

Треньорът на Ботев пък вкара в игра Антонио Вутов в 64-ата минута, като резервата бе автор на третия гол в мача. В 81-ата Балтанов успя с усилие да запази топката в игра и от аутлинията прати балонно в пеналта, а Вутов засече точно в движение за крайното 3:0.

Реваншът е на 19 май, петък, от 20:00 часа в Стара Загора.