Ювентус спечели Купата и направи първа крачка към требъла (ВИДЕО+СНИМКИ)

На финала "бианконерите" се наложиха с 2:0 над Лацио и записаха историческа трета поредна титла в надпреварата

Ювентус влезе в историята, след като стана първият отбор в Италия, печелил три пъти подред Купата на страната.

На финала в тазгодишното издание на надпреварата Юве се наложи с 2:0 над Лацио. „Бианконерите” направиха първата степка към требъла след попадения на Дани Алвеш (12`) и Бонучи (24`) в срещата на „Олимпико”.

Лацио започна по-добре във финала на 69-ото издание на надпреварата, като в 6-ата минута „римските орли”  имаха добра възможност, но гредата спаси Юве. Савич пусна за Кейта отляво, нападателят навлезе в наказателното поле и пробва удар от малък ъгъл, топката се отби в Бардзали и срещна гредата.

„Бианконерите” отвърнаха бързо чрез Игуаин, който в ответната атака отправи топовен шут, но право във вратаря.

В 12-ата минута Алекс Сандро с дълго диагонално центриране намери своя сънародник Дани Алвеш, който засече в движение за далечния на вратаря ъгъл и откри резултата.

Последва офанзива на Юве, като Дибала пробва в 14-ата, но неточно, а в 18-ата торинци направиха двоен пропуск за минута. Първо Стракоша спаси след изстрел на Дибала, а Игуаин подходи много несериозно и от няколко метра фронтално на вратата би слабо и стражът отново се намеси и изби с крак.

При центриране от корнер на Дибала в 24-ата Манджукич се наведе и отклони към Бонучи, който влизаше на скорост и разстреля вратаря отблизо.

Имобиле с плонж не успя да насочи към вратата, а в добавеното време Милинкович-Савич надскочи бранителите на Юве, но също не показа точност.

След почивката Лацио показа по-офанзивна игра, но точността продължаваше да убягва на „орлите”. Фелипе Андерсон изпробва рефлексите на вратаря Нето секунди, след като влезе в игра, а в 58-ата при единоборство между Бардзали и Имобиле се получи двоен рикошет, но Нето отби кълбото от голлинията, което показа и видеоповторението.

Дани Алвеш преодоля Лулич и копна за Игуаин, който спря на гърди, но от добра позиция стреля в бранител.

Кейта стреля силно от границата на пеналта в 76-ата, но заложи прекалено на силата за сметка на точността и прати високо над напречната греда.

Игуаин в 88-ата бе изведен от Алвеш сам срещу Стракоша, но отново не успя да преодолее вратаря, който изби с крак в корнер.

Резултатът се запази непроменен и Ювентус триумфира в надпреварата след 2:0 над Лацио на финала.