Славия се издъни у дома срещу Локо (Мездра) – 0:0

След като в миналия кръг успя да победи Литекс като гост, днес тимът на Славия не се издъни у дома срещу Локо (Мездра) и записа нулево равенство. Срещата от 17-ия кръг на „А” група предложи няколко интересни моменти, но като цяло двата отбора не успяха да сътворят качествен двубой, който логично завърши 0:0.

Двата отбора започнаха доста плахо срещата и през първите 15-ина минути не се случи нищо интересно на терена. В 17-ата минута гостите можеха да поведат в резултата, но удар с глава на Тозе мина на сантиметри от десния страничен стълб. Малко по-късно пък Славия можеше да отбележи, но силен удар на Галин Иванов срещна дясната греда на вратата, пазена от Левашки. До края на полувремето двата отбора отново заспаха и едва в 43-ата минута Илиев от състава на гостите стреля опасно, но Господинов изби в ъглов удар.

Второто полувреме предложи малко по-интересна игра. В 49-ата минута Дубала центрира остро в наказателното поле, но Левашки се намеси и боксира топката пред погледа на непокрития Дениран. Гостите отговориха с добра атака и в 53-ата минута опасен удар на Тозе Мареко премина встрани на целта. Славия задържаше повече топката, но домакините така и не намираха пролуки в защитата на Локо (Мездра). В 63-ата минута Попара се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите, но неговият удар бе изчистен от бранител на Локомотив. Славия натисна своя съперник и в 73-ата минута Карлос можеше да вкара от изгодна позиция, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата. В последните минути на срещата и двата отбора можеха да стигнат до победата. Първо Симонович стреля опасно от границата на наказателното поле, но Господинов спаси, а малко по-късно Трифонов можеше да си вкара автогол, но впоследствие бранителят на гостите поправи своята грешка.

Така резултатът остана непроменен – 0:0. След това равенство Славия е на 6-а позиция с актив от 24 точки, докато Локо (Мездра) е на 7-о място с точка по-малко.

Заги: Сега ще разчитаме на Левски