Левски изстрада мястото си в Лига Европа (ВИДЕО)

"Сините" завършиха при 1:1 с Верея в редовното време и трябваше да преживеят истинска драма при дузпите

Левски се класира за Лига Европа след изключителна драма на „Георги Аспарухов” в баража срещу Верея.

Резултатът на стадион „Георги Аспарухов” бе открит в 44-ата минута от Божидар Краев, а в третата минута от добавеното време Иван Бандаловски върна надеждите на Верея и вкара мача в продължения.

След нови 30 минути игра се стигна и до дузпи, които трябваше да решат победителя и участник в Лига Европа. При дузпите Левски пропуснаха две, но Верея не успя да вкара на три пъти и след мъжка борба си тръгна с високо вдигната глава, въпреки загубата.

Левски се хвърли в атака още от първите минути на двубоя и на Верея се наложи да се брани в собствената си половина, но заралии успяха да удържат на натиска, който след 10-ата минута отслабна и гостите изравниха играта.

В 6-ата минута шансът бе на страната на Верея, след като топката срещна гредата на два пъти. Антон Огнянов центрира отляво, но топката се отклони в крак на футболист на Верея, кълбото обаче отскочи в напречната греда и отиде към Франсис Нар, който пък от малка дистанция не успя да насочи добре заради ръста си и прати отново в гредата.

Минута по-късно ганаецът проби през централната зона, но заложи на ранен удар и прати встрани от целта.

Левски продължи да търси по-активно гола, но резултат имаше едва в края на полувремето. Сашо Александров центрира от левия фланг, а Божидар Краев игра отлично с глава, за да даде преднина на „сините”.

В добавеното време вратарят на Левски Николай Кръстев получи контузия след сблъсък с противников футболист и бе изкаран на носилка, а на полувремето бе заменен от Божидар Митрев.

След почивката двете единайсеторки предложиха много битка и борба,  но малко футбол. Играта бе накъсвана начесто от нарушения, а до последните минути положенията липсваха изцяло.

В 87-ата минута влезлият като резерва Станислав Иванов направи великолепен пробив отдясно и върна топката за Ивайло Найденов, който бързо нанесе удар, но Инкоом бе заел добра позиция и успя да изчисти от голлинията.

В последната минута от добавеното Верея успя да се върне в мача. При центриране от корнер Митрев не успя да улови топката, а Бандаловски от близо отклони точно и вкара в продължения.

Двете 15-минутни продължения минаха на много ниско темпо, тъй като видимо футболистите бяха уморени.

Така без нов гол последният участник за Лига Европа трябваше да се реши чрез дузпи.

При дузпите драмата бе пълна. Прохазка и Краев вкараха първите две за Левски, но Бурабия и Сашо Александров пропуснаха. Еуженио пък уцели гредата, а Елиаш също не бе точен и след първите 5 дузпи изпълненията продължиха.

Последваха по 5 точни удара и от двете страни, 11-ата за Левски бе бита точно от Ивайло Найденов, а Божидар Митрев хвана дузпата на своя колега на противниковата врата – Пламен Колев, класирайки своя тим за Лига Европа.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1