Дунав с минимална загуба при завръщането си в Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Драконите" запазиха интригата за реванша

Дунав загуби гостуването си на Иртиш в първи мач от първия предварителен кръг на Лига Европа.

„Драконите” отстъпиха с минималното 0:1 при завръщането си на международната сцена след 42-годишно отсъствие.

По този начин българите запазиха жива интригата за реванша в Русе, който ще е след седмица.

Двубоят започна кошмарно за Дунав. Още в 5-ата минута пас в дълбочина изведе ИгорБугаев сам срещу вратаря и футболиста на домакините технично преодоля Антонов за 1:0.

Ранното попадение допълнително стъписа гостите, които бяха доста неориентирани в тези минути. Домакините владееха в продължителни периоди от времето топката и осъществиха натиск.

Далечен удар на Карагерен не затрудни вратаря на отбора от Казахстан, но все пак „драконите” регистрираха първи точен изстрел.

В 12-ата минута Иртиш по чудо не удвои аванса си. Фонсека намери в отлична позиция свой съотборник, който обаче стреля над вратата. Самият Фонсека секунди по-късно също нанесе неточен удар.

В 26-ата минута Фофана остана сам срещу вратаря. Антонов обаче реагира чудесно и с крак изби топката, предотвратявайки второ попадение в мрежата си.

След като отмина половин час игра, българите се поотърсиха от напрежението. Те започнаха да задържат по-трайно топката и да поглеждат по-смело към съперниковата врата. Мирослав Будинов шутира извън наказателното поле, но неточно.

Мощен удар на Димов пък първоначално бе изпуснат от Лориа, който обаче след това улови. Отново Димов стреля от дистанция, но този път не намери рамката на вратата.

В заключителните минути на полувремето Хубчев се намеси страхотно и изби топката от краката на оставащ сам срещу Антонов футболист на Иртиш.

Втората част започна с напрежение пред българската вратата. Живкович стреля хубаво от фаул, но топката премина до лявата греда. В следващите 10-ина минути русенци натиснаха сериозно своя съперник и могат да съжаляват, че не стигнаха поне до изравнително попадение.

В 55-ата минута Дунав имаше отлична възможност да изравни. Шопов и Будинов задружно отнеха топката в наказателното поле на Иртиш. Последният стреля от близко, но вратарят успя да избие в корнер.

180 секунди по-късно капитанът на българите Димов нанесе страховит удар далеч извън наказателното поле, но топката мина на сантиметри над напречната греда. След това положение, играта се изравни, а голови положения липсваха.

В 71-ата минута Бугаев засече с глава центриране от корнер, но над вратата.

В последните секунди Будинов можеше да изравни. Той засече с глава центриране от фаул, но топката премина встрани от вратата. Силен удар извън наказателното поле на Фонсека пък мина встрани от вратата.

Рик Джонатан: Хубаво е, че има конкуренция в Лудогорец