Черно море съсипа Верея и оглави класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Моряците" спечелиха визитата си в Стара Загора с 4:0

Черно море спечели с категоричното 4:0 гостуването си на Верея във втория кръг на Първа лига и зае първото място в класирането с пълен актив след две срещи и голова разлика 5:0. Верея пък остава с точка в актива си след нулево реми с Берое в първия кръг и след 180 минути игра още няма отбелязан гол.

„Моряците” вкараха по два гола в отделните части, като през първите 45 минути точни за гостите бяха Сукуп (4`) и Мариян Огнянов (28`), а през второто полувреме Огнянов направи класиката в 77-ата, а Чунчуков оформи крайното 0:4 пет по-късно.

Черно море нанесе сериозен удар на съперника си още в 4-ата минута на двубоя. Мариян Огнянов матира отбраната с отлично подаване за включващия се отдясно Ондрей Сукуп, който надбяга бранител на домакините и чукна топката покрай излезлия вратар на заралии.

Веднага след попадението Верея имаше отлична възможност да върне равенството, но Георги Андонов пропусна да вкара от чиста позиция.

Чунчуков и Зехиров се разминаха с топката в 13-ата минута след центриране на Божилов, а няколко по-късно Емил Михайлов увисна при центрирана топка, но Домовчийски не успя да насочи към опразнената врата.

В 28-ата минута отново главни действащи лица за гостите бяха Сукуп и Огнянов, като този път ролите се размениха – Сукуп центрира в пеналта, където Огнянов с глава прати в левия ъгъл за 2:0.

Верея продължи да търси гола и след почивката, но като цяло темпото на игра спадна през вторите 45 минути.

Без особена офанзива гостите стигнаха до трети гол в 77-ата минута. Чунчуков умело задържа между двама и намери във вратарското поле Зехиров, той бързо пусна за Мариян Огнянов и след втория му опит отбеляза втория си гол в мача и общо трети за гостуващия тим.

Пет по-късно Цветелин Чунчуков бе изведен в предни позиции, Иво Ивано се подхлъзна и не успя да попречи на нападателя да вкара четвъртия гол за Черно море.

Бенгюзов в 85-ата пробва далечен удар, но топката срещна страничната греда, а резервата на Черно море Марек Кузма също нацели гредата в добавеното време, останал сам срещу Михайлов.