Страхотни фенове, малко футбол, много битка и нулево реми между Ботев и Маритимо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пловдивчани останаха непобедени в Европа на „Лазур” от 10 мача, всичко ще се реши в реванша

Ботев Пловдив не успя да пречупи португалския Маритимо и първият мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа между двата тима приключи при резултат 0:0.

„Канарчетата” бяха подкрепяни неуморно от хиляди свои фенове и останаха непобедени в десети поред европейски двубой на стадион „Лазур”, но спряха серията си от 26 домакинства на международната сцена с отбелязано попадение.

Поройният дъжд, изсипал се над Бургас в часовете преди мача, затрудни доста и двата отбора, защото теренът бе мокър и футболистите често се подхлъзваха на тревата.

Това, в комбинация с напрежението, доведе до доста нарушения в началните минути и равностойна игра.

Постепенно Ботев пое инициативата, но така и не можа да стигне до чиста голова ситуация.

Такава нямаха и гостите, благодарение на една чудесна намеса на Йордан Минев във вратарското поле малко преди почивката.

Минути преди това пък Тодор Неделев отправи силен изстрел от далечна дистанция, но над целта.

Така в крайна сметка през първото полувреме не се стигна до нито един точен удар към която и да е от двете врати.

Имаше само четири неуспешни опита те да бъдат поразени, три жълти картона, много битка на терена и редица нарушения.

Ботев започна по-дейно втората част и в 49-ата минута Омар Косоко намери с чудесно центриране Фернандо Виана, но деветката на „жълто-черните” прати топката с глава от границата на вратарското поле във външната част на мрежата.

Първият точен удар в мача не закъсня и бе нанесен от Тодор Неделев, който се озова на отлична стрелкова позиция в 54-ата минута, но шутът му от точката за изпълнение на дузпа бе спасен от вратаря на Маритимо.

Дузина минути по-късно гостите също отправиха своя първи точен изстрел. Той дело на Ебер Беса, но и спасен с вещина от Иван Чворович.

Неговият колега от Маритимо също демонстрира класа в 72-ата минута, когато Тодор Неделев изпълни отлично свободен удар и прати топката към далечния ъгъл, ала португалският страж бе на висота и отрази.

До края обаче нямаше повече голови възможности, а Тодор Неделев получи контузия и бе заменен принудително.

В добавеното време на срещата се стигна до грозни сцени на терена и сблъсъци между футболисти на двата тима заради остро влизане в тялото на Чворович, но всичко се размина с два жълти картона.

Така в крайна сметка развръзката остана за реванша в Португалия, който ще се проведе на трети август.

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона