Три от три за Супер Любо, "армейците" подчиниха и Локо (Пд) - 3:1

ЦСКА подчини с 3:1 Локо (Пд) на собствения му стадион в парк „Лаута” и отново оглави класирането в "А" група, макар и с мач повече пред Левски. „Червените” вече в трети пореден мач отбелязаха три гола и показаха значително по-разнообразна игра при Любо Пенев, който е на път да оправдае новия си прякор Супер Любо.

Иван Иванов изведе ЦСКА с глава в 9-ата минута, Делибашич от дузпа изравни за 1:1 в 45-ата, но два гола на Руи Мигел през второто доведоха до нов успех на шампионите и втора победа на "Лаута" в последните 10 години.

Началото на мача започна с масиран натиск на „червените”, които можеха да вкарат поне 2-3 гола в първите 25 минути. В 7-ата минута Иван Иванов вкара, но бе отсъдена засада, а две минути по-късно блондинът посрещна с глава центриране от фаул на Маркиньос и откри резултата – 0:1.

В следващите минути гостите можеха окончателно да пречупят домакините, но нямаха късмет. Страничният рефер отмени гол на Руи Мигел поради засада, а Саидходжа стреля с глава на сантиметри от страничната греда. Нов пробив на игралия отлично Удоджи изведе трима сами срещу вратаря, но бе отсъдена спорна засада.

Постепенно домакините се окопитиха и главно чрез Даксон притесняваха все по-често Ивайло Петров. В самия край на първата част. Даксон премина като на шега през трима и Кирил Котев го фаулира – дузпа. Сърбинът Делибашич реализира хладнокръвно в десния ъгъл на вратата и „смърфовете” се върнаха в мача – 1:1.

Радостта на домакините обаче не трая дълго. Веднага след началото на втората част възпитаниците на Любо Пенев упражниха натиск и не мина много време преди да си върнат отново преднината в резултата. В 54-ата минута Давид Силва центрира към Руи Мигел, който с глава майсторски вкара в десния долен ъгъл на Акалски – 1:2.

След това обаче Мигел си навлече гнева на „червената” агитка, като изпусна две 100-процентови положения. Португалецът бе изведен на два пъти сам срещу Акалски, като първият път буквално му подари топката, а при втория стреля в тялото му.

Домакините на свой ред опитаха натиск, но атаките им се разбиваха в подстъпите пред Ивайло Петров. В 79-ата минута все пак те стигнаха до изгодна ситуация за изравняване, но Даксон и Делибашич не можаха да вкарат от малкия пеналт след страхотно меле.

В самия край на мача „смърфовете” оголиха изцяло защитата си и Руи Мигел можеше да вкара за 1:3 в 85-ата, а в 88-ата Александър Тонев не успя да отбележи на празна врата и надежда в домакините, че могат да стигнат до изравнителен гол. Това обаче не се случи, след като в продължението на двубоя Тонев напредна отдясно и подаде на празна врата към Руи Мигел, който вкара втория си гол в мача и фиксира крайния резултат – 1:3.

Така ЦСКА спечели и трите си мача до момента през пролетта, а пловдивските „железничари” показаха, че могат да създадат много проблеми на лидерите.